kasbokareshoma
kasbokareshoma
kasbokareshoma
بندر عباس
۰۹۱۲۹۲۱۷۳۰۴
فکس: ۳۳۷۵۲۰۱۵-۰۷۶

اینفوگرافیک ها

kasbokareshoma-infographic5

 

 

kasbokareshoma.com

 

 

kasbokareshoma-infographic4-2-jpg

 

 

kasbokareshoma.com

 

 

infographic-kasbokareshoma1

 

 

netpaydar_web_buttons123

 

 

infographic-kasbokareshoma-r2

kasbokareshoma.com

infographic-kasbokareshoma3-2

kasbokareshoma.com

kasbokareshoma-infographic6-2

شرح: اگر قصد داشته باشیم که در کسب وکار مان رهبر باشیم و سایرکارکنان پیروان ما باشند نیازمند این هستیم که بعضی از ویژگی ها را داشته باشیم.
یک از این ویژگی ها همین است که باید پیروان داشته باشیم چون که اگربعنوان مدیر ویا رهبر نتوانیم پیرو داشته باشیم در انجام کارها با موانع و مشکلات رو به رو خواهید شد که نیازمند وجود همین پیروان خواهید بود که این موانع و مشکلات را برای شما هموار سازند.
داشتن این پیروان هم کار آسانی نیست ؛ البته رهبران و یا مدیرانی هستند که قدرت تسخیر کردن قلب و روح وذهن کارکنان را دارند .
چطور می توانیم این کار رو انجام دهیم؟
هر رهبر ویا مدیری باید باید علاوه بر استراتژی ؛‌انرژی ؛‌اختیارات وجهت استراتژیک از چهار ویژگی هم برخوردار باشد تا بتواند از برای خودش پیروانی داشته باشد.
این چهارویژگی رهبران ومدیران را الهام بخش می کند تا توانایی جذب پیرو داشته باشند.

netpaydar_web_buttons123

golden1

“انتخاب هدف قیمت گذاری محصول”

برای بقا

اگر قیمت را افزایش ویا کاهش ندهیم ؛‌چرخه کسب وکار از بین می رود.

حداکثر کردن سود کنونی

با توجه به نیاز بازار و تقاضای مشتریان قیمت را با حداکثر سود مجاز بفروش برسانیم.

رسیدن به سطح رهبری و کیفیت محصول

قیمت رو بر اساس برند محصول و کیفیت محصول مشخص کنیم.

استفاده از حداکثرقسمت پرمایه بازار

قیمت را طوری تنظیم کنیم که بخش بزرگی از بازار رو به خودمان اختصاص بدهیم.

بدست آوردن حداکثر سهم بازار

قیمت محصولامان به میزانی باشد که عمده مردم و مشتریان توان خرید آن را داشته باشند.


همانطور که می دانید برای اینکه بتوانیم در عرصه رقابت کسب وکار فعالیت داشته باشیم یکی از شروط اصلی این است که مشتری داشته باشیم و مشتری محصول ما را خریداری بکند.

مشتری برای خرید محصول ما برای خودش ارزیابی هایی دارد.

ما باید قدرت این را داشته باشیم که ارزیابی های مشتری را شناسایی کنیم و این ارزیابی را با استراتژی های فعالیت کسب وکار خودمان منطبق بکنیم.

در عرصه قیمت گذاری هم باید به همین گونه رفتار کنیم یعنی استدلال و توجیهی برای قیمت محصول و یا خدمات برای مشتری داشته باشیم.

در تصویر بالا برای نمونه چهار استدلال و استراتژی برای قیمت گذاری مشخص شده است که در هر کدام از  آنها باید بتوانیم رابطه ای بین ارزیابی مشتری و استراتژی های انتخابی خودمان را داشته باشیم.

برای بقا به این منظور است که در بدانیم کسب وکار ما در چه  شرایطی قرار داریم و بدانیم که برای حفظ و بقا باید محصول را در صورت امکان با نقطه سر به سر یا کاهش سود قرار دهیم تا  چرخه کسب وکار خود را مدیریت کنیم.

حداکثر کردن سود به این معنی است که محصول و یا کسب وکار شما در شرایطی قرار دارد که  مردم متقاضی این برند هستند و حاضر اند با هر قیمتی این محصول را خریداری کنند بعنوان مثال شرکت اپل که مشتریان برای خرید این محصول مدت ها در صف و یا نوبت دریافت محصول قرار می گیرند.

استفاده از قسمت پرمایه بازار (پر مایه منظور این است که قشر زیادی از مشتریان در آن دسته قرار می گیرند)  همانطور که میدانید از لحاظ میزان کسب درآمد اقشار مردم به دسته های مختلف تبدیل می شوند و به طبع یک گروه میزان بزرگتری را نسبت به سایرین دارند ؛‌ منظور دقیق در اینجا این است که ما محصول مان را طوری قیمت گذاری کنیم که سهم بزرگ بازار یا همان دسته از گروه مشتریان که میزان بزرگتری دارند از محصول ما خریداری کنند.

یعنی اینکه ما با توجه به نوع محصول مان و اینکه قشر زیادی از مردم جز متقاضیان این نوع محصول هستند و مجبورند محصول  را خریداری کنند یک قیمتی را برای محصول انتخاب کنیم که همه تمایل داشته باشند که برند ما را خریداری کنند.

بعنوان مثال اگر محصول مایع ظرفشویی تولید می کنید باید نوعی قیمت گذاری کنید که  اقشار جامعه ؛  و یا افرادی که در گروه بزرگ میزان درآمدی در آن  قرار دارند از محصول ما خریداری کنند.

استفاده از حداکثر سهم بازار یعنی  که در شرایطی باشیم استراتژی توسعه و شناخت برند کسب وکارمان را داشته باشیم و بدون در نظر گرفتن میزان سود دریافتی شرایطی را برای قیمت محصولاتمان اتخاذ کنیم که مشتری تمایل داشته باشد محصول ما را خریداری کند و ما به دلایل همین خرید محصول کاری کنیم که در میان همه قشر و عموم مردم حضور داشته باشیم و بطور کلی جزئی از انتخاب های مشتری در همه شرایط باشیم.

netpaydar_web_buttons123

alirezajafari
دانلود بخشی از کتاب فرمول پی (π)
برای دانلود بخشی از کتاب به صورت رایگان کافیست نام خانوادگی و ایمیل خود را وارد نمایید
دانلود بخشی از کتاب فرمول پی (π)
برای دانلود بخشی از کتاب به صورت رایگان کافیست نام و ایمیل خود را وارد نمایید
ما هیچ وقت اطلاعات شخصی شما را در اختیار عموم قرار نخواهیم داد.