صفحه نخست / اخبار علمی / احتمال زیست پذیری سیستم سیاره TRAPPIST-1
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

احتمال زیست پذیری سیستم سیاره TRAPPIST-1

رازهای یک سیستم سیاره ای بیگانه که دارای هفت سیاره هم اندازه زمین است، در حال افشا شدن می باشد. محققان به تازگی یافته های جدیدی درباه جهان هایی را فاش کرده اند که در حال چرخش به دور TRAPPIST-1 است؛ ستاره ای در فاصله ۳۹ سال نوری از زمین.

سیستم سیاره TRAPPIST-1
سیستم سیاره TRAPPIST-1

محققان پیش از این ابعاد و جهت چرخش این سیاره ها را سوسو زدن نور ستاره در اثر عبور این سیاره ها می دانستند. حالا محققان با جمع آوری داده های تلسکوپ های زمینی و فضایی متوجه زمان بندی دقیق عبور آنها شده اند. این زمان بندی به دلیل نزدیکی و عبور دسته ای این سیارات اهمیت دارد که روی هم اثر گرانشی خواهند داشت.

محققان همچنین با اجرای یک بررسی دقیق کامپیوتری توانستند جرم و در نتیجه چگالی این سیارات را با دقتی ۸ برابر دقت سابق محاسبه کنند. بر اساس چگالی این سیارات، آنها تخمین می زنند که چهارمین سیاره به ترتیب فاصله از ستاره میزبان که به نام TRAPPIST-1e شناخته می شود، صخره ای ترین و شبیه ترین سیاره به زمین است که احتمالاً آب مایع بر سطح آن جاری است. سیارات درونی جو ضخیم تری داشته و سیارات بیرونی دارای لایه های یخی هستند که حجم شان از کل حجم آب روی زمین بیشتر است.

یافته های دیگر بر اساس نتایج تلسکوپ هابل حاکی از عدم وجود هیدروژن در جو سیارات تارپیست است که نبودش ممکن است ایده زیست پذیر بودن این سیارات را تقویت کند. برای یافتن اطلاعات بیشتر شاید باید منتظر پرتاب تلسکوپ جیمز وب و نتایج آن بمانیم.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره admin

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *