صفحه نخست / اخبار علمی / الگوریتمی جدید می تواند تنها با چند قطعه نوشتاری، فیلم بسازد
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

الگوریتمی جدید می تواند تنها با چند قطعه نوشتاری، فیلم بسازد

الگوریتم های نوینی که می توانند با تحلیل متنی بسیار کوتاه ویدئو تولید کنند، شانس تازه ای در اختیار فیلمنامه نویسان خلاق و ناشناسی خواهند گذاشت که از بودجه های کلان استودیوهای قوی و مشهور محروم می باشند. البته که این فیلم های نسل جدید هنوز راه طولانی تا فیلم های اسکاری دارند، اما این فناوری تازه می تواند راهگشای صنایعی به جزء سرگرمی باشد؛ مثلاً شاید بتوان از این الگوریتم جهت بازسازی صحنه تصادف یا سرقت برای دستگیری متهمان استفاده کرد.

هوش مصنوعی روز به روز در شناسایی و دسته بندی محتوای تصاویر پیشرفت می کند. الگوریتم های به اصطلاح مولد این شناسایی و دسته بندی می توانند برعکس هم عمل کنند؛ به جای شناسایی تصاویر و دسته بندی آنها به شکل متن، ساختارهای محتوایی و نوشتاری را به ویدئو تبدیل کنند. بعضی از این الگوریتم ها حتی می توانند با تحلیل یک سکانس تک از فیلم، سکانس های بعدی را هم پیش بینی کنند، اما کنار هم گذاشتن تمام اینها، یعنی تولید تصویر از متن و پیشبرد واقع گرایانه آن طبق نوشتار هنوز انجام نشده است.

این فناوری در واقع مرحله ای جدید از هوش مصنوعی است که در آن باید به یک ماشین آموزش داد که انسان چگونه تصویر و هنر را خلق می کند. اگر این فناوری به مرحله تولید واقع گرایانه برسد، می تواند کارکردی ورای شکل هالیوودی و تجاری فیلمسازی داشته باشد. اگر بتوان ویدئو را به صورت کدهای نوشتاری ذخیره کرد، در کاهش حجم مورد نیاز تاثیری شگرف خواهد داشت. جدای از اینها، تصویرسازی واقعی ویدئویی می تواند نقش موثری در پیشرفت ساخت ماشین های خودرانه داشته باشد؛ این فناوری می تواند موقعیت های خطرناک تصادفی را که یک ماشین بطور معمول با آنها برخورد ندارد، به شکل نوشته شبیه سازی کند و به این صورت از وقوع حوادثی این چنین پیشگیری کند.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *