صفحه نخست / اخبار علمی / بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، پوشش دهی فازهای طراحی، تولید و استفاده است. پایان عمر وسائل الکترونیک مساوی با نگهداری زباله های الکترونیکی می باشد. سازمان ملل متحد اعلام کرده است مقدار زباله الکترونیکی در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۴۵ میلیون تن رسیده است. چیزی حدود هزار کشتی تایتانیک پر از محصولات الکترونیکی از کار افتاده که اگر دور انداختن و بازیابی شان به درستی انجام نگیرد، بیشترشان می توانند شدیداً سمی باشند.

اروپا، در کنار کره جنوبی و ژاپن رهبران گردآوری زباله های الکترونیک هستند. با این حال در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یک سوم زباله های الکترونیکی نهایتاً بلا استفاده می مانند. بر اساس نتایج یک نظرسنجی سال ۲۰۱۶ در بریتانیا مشخص شد ۲۴ درصد ابزارآلاتی که مردم دور می ریزند، با زباله های عادی منزل قاتی می شوند.

اتحادیه اروپا اهداف بلندپروازانه ای را در سر می پروراند تا نرخ گردآوری کشورهای عضو تا سال ۲۰۱۹ میلادی به ۶۵ درصد برسد.

آسان ترین راه برای بازیافت، برگرداندن ابزار الکترونیک به خرده فروشان کالاهای الکترونیک است؛ در حال حاضر چنین سرویسی در بسیاری از بازارها ارائه می شود. در این میان نباید فراموش کنیم که ماهیت آنچه می خریم و آنچه دور می اندازیم هم، در حال تغییر است. وسائل الکترونیک در اندازه های کوچکتری تولید می شوند و مواد ارزان قیمت تری در آنها استفاده می شود. این برای مصرف کنندگان جالب توجه است، اما پیچیدگی آنها معادل این است که پول در آوردن از این دستگاه ها وقتی که خراب شده اند، به این آسانی ها نیست.

بیشتر محصولاتی که امروز می خریم مدارهای پیچیده دارند، تقریباً به گونه ای هستند که بازیافت شان کار آسانی نیست و برای آن به دخالت انسانی قابل توجهی احتیاج است. در سال های آتی، شرکت های بازیافت، محصولاتی را مطالبه خواهند کرد که سوا کردن قطعاتش آسان باشد و روش آن هم با سادگی در دسترس قرار گیرد.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

زردچوبه، حافظه و روحیه را تقویت می کند

زردچوبه، حافظه و روحیه را تقویت می کند

اگر غذاهای هندی را دوست ندارید، بهتر است تجدیدنظر کنید. محققان دریافته اند ترکیب موجود …

۴ پیام ها

  1. درود بر استاد جعفری با آرزوی موفقیت برای شما

  2. ممنون از وب سایت فوق العاده تون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *