صفحه نخست / اخبار علمی / با خارج کردن سیمکارت، گوشی کاملاً از دسترس خارج نمی شود
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

با خارج کردن سیمکارت، گوشی کاملاً از دسترس خارج نمی شود

اگر فکر می کنید گذاشتن گوشی روی حالت فرودگاه، خارج کردن سیمکارت و حتی خاموش کردن آن می تواند امکان دسترسی به آن را از بین ببرد در اشتباه هستید.

گذاشتن روی حالت فرودگاه تنها امکان برقراری ارتباط با کاربر را از بین می برد، اما خود گوشی همچنان می تواند با برج های مخابراتی در تماس باشد. درآوردن سیمکارت هم راه چاره قطعی نیست. چون بسیاری از گوشی ها بدون سیمکارت هم امکان برقراری برخی ارتباط های خاص را دارند و از این طریق می شود آنها را ردیابی کرد.

خاموش کردن گوشی هم ممکن است چاره کار نباشد، چون بدافزارهایی وجود دارند که مراحل خاموش شدن گوشی را شبیه سازی می کنند، ولی اجازه نمی دهند گوشی بطور کامل خاموش شود.

به نظر می رسد بهترین راه برای از بین بردن امکان دسترسی به یک گوشی، خارج کردن باتری آن باشد چون به هر حال ارسال و دریافت سیگنال به انرژی نیاز دارد. اما اگر از کاربران گوشی های مدرن مانند آی فون های اپل و گلکسی های سامسونگ باشید، می دانید که نمی شود باتری این گوشی ها را خارج کرد. بهترین راه حل برای این گوشی ها هم استفاده از نوعی قفس فارادی است. محفظه ای که عملاً امکان ورود و خروج هیچگونه سیگنالی را ندهد.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *