صفحه نخست / اخبار علمی / چگونه بدون موبایل، خوب زندگی کنیم
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

چگونه بدون موبایل، خوب زندگی کنیم

۵ نکته به نقل از پروفسور گریفیتس، روانشناس و متخصص اعتیاد رفتاری در دانشگاه ناتینگهام ترنت که چگونه آرام آرام خودتان را از موبایل جدا کنید.

۱) بتدریج مصرف تان را کم کنید.

نیاز به سر زدن به موبایل می تواند به عملی غیر ارادی و از روی عادت تبدیل شود. برای بعضی ها، سر کردن چند دقیقه بدون موبایل مشکل است. اگر شما اینطور هستید، سعی کنید ۱۵ دقیقه اینکار را انجام دهید. وقتی متوجه شدید که این کار شدنی است، زمان سر زدن به موبایل را به ۳۰ دقیقه، یک ساعت و سپس چند ساعت در روز افزایش دهید.

۲) پایش مصرف

برنامه ای دانلود کنید که به شما بگوید چه مدت زمانی آنلاین هستید. اینکار به شما کمک می کند تا از مشکل آگاه شوید و این، اولین گام حل مشکل است.

۳) ساعت زنگ دار بخرید.

از تلفن خود به عنوان هشدار بیدار باش استفاده نکنید، چرا که در غیر این صورت شاید وسوسه شوید که پیام ها و ایمیل ها را قبل از خواب و به محض بیدار شدن نگاه کنید. در واقع، نباید موبایل خود را به اتاق خواب بیاورید. زمان خواب و غذا را زمان های منع موبایل در نظر بگیرید. شاید بد نباشد ساعت مچی بخرید تا دیگر موقع نگاه به ساعت، به فکر چک کردن پیام ها و ایمیل ها نیفتید.

۴) فهرست مخاطبان تان را خانه تکانی کنید.

چند دوست آنلاین دارید که واقعاً با آنها صحبت می کنید؟ هشدارها و عوامل حواس پرتی را با حذف مخاطبان در وب سایت های شبکه های اجتماعی، پاک کردن برنامه های بی مصرف و خروج از گروه هایی که فایده کمی دارند، کاهش دهید. بازی هایی را که زمان زیادی از شما می گیرند، حذف کنید.

۵) یاد بگیرید صبر کنید.

مزایای سر نزدن مرتب به موبایل را به خاطر داشته باشید. افرادی که به محض دریافت به پیام ها پاسخ می دهند، معمولاً پاسخ های طولانی تری نسبت به افرادی می نویسند که صبر می کنند و یکباره به آنها جواب می دهند. انتظار به شما زمان می دهد تا به فعالیت های دیگر بپردازید.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *