صفحه نخست / اخبار علمی / چرا بیت کوین با دیگر ارزهای رمزنگاری شده تفاوت دارد؟
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

چرا بیت کوین با دیگر ارزهای رمزنگاری شده تفاوت دارد؟

در سال های اخیر و با رشد فناوری Blockchain و ارزهای رمزنگاری شده، شاهد معرفی انواع جدیدی از این ارزهای دیجیتال و البته افزایش قیمت گاه کاذب بسیاری از آنها هم بوده ایم. برخی از این ارزها با ارائه روش های متفاوت پردازش و برداشتن سقف سکه ها سعی دارند رویکرد متفاوتی از این ارز مبدا در پیش بگیرند.

در واقع بیشتر این ارزها با همین روش سعی در جذب کاربران جدید، افزایش جامعه کاربری و ارزش خود دارند. منطق بیشتر خریداران این ارزها هم این است که علاوه بر قابلیت های بیت کوین، صاحب ویژگی های دیگری هم شده اند. البته این حرف خیلی هم خطا نیست، چرا که در صورت وجود مشابهت های فنی فراوان ممکن است در صورت بروز یک خلا، ارزهای جایگزین قادر به گرفتن جایگاه بیت کوین باشند.

اما در واقعیت چنین نیست و افزایش جهشی ارزش بیت کوین تمامی ارزهای جایگزین را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین بهترین ویژگی های ارزهای مشابه به خود بیت کوین هم افزوده می شوند و این به آن معنی است که بعید است شاهد عقب ماندن بیت کوین در دیگر زمینه های کاربردی احتمالی باشیم. در واقع می توان گفت تمام افرادی که می خواهند روی سکه های جایگزین سرمایه گذاری کنند، باید بدانند که ارزهای جایگزین نه تنها باید با خود بیت کوین (که از نظر ارزش دست کم ۲۰ برابر نزدیک ترین رقیب خود، ارزش دارد) رقابت کنند، که باید با تمام کارآفرینان و صاحبان مشاغلی که تجارت خود را بر مبنای بیت کوین بنا کرده اند هم رقابت کنند.

مزایای اصلی بیت کوین اعتبار تثبیت شده و تاثیر شبکه ای آن هستند که به عنوان خصوصیات ذاتی بیت کوین شناخته می شوند. ارزش افزوده نگهداری بیت کوین مسلماً به اثبات رسیده است. سابقه هشت سال عملکرد بدون مشکل باعث سخت شدن رقابت برای دیگر ارزهای رمزنگاری شده جایگزین می شود. البته تمام این حرف ها به این معنی نیست که سرمایه گذاری روی ارزهای جدید ارزشی ندارد، اما باید به دقت حساب سود و زیان خود را در نظر بگیرید و با چشمان باز انتخاب کنید.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *