صفحه نخست / اخبار علمی / تاثیرات امواج موبایل بر سلامت انسان
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

تاثیرات امواج موبایل بر سلامت انسان

نگرانی ها درباره اثرات امواج موبایل بر سلامت انسان با رشد بیش از اندازه تعداد دارندگان موبایل بیشتر شده است. این نگرانی ها ناشی از امواج الکترومغناطیسی در مقیاس مایکروویو هستند که این تلفن ها ساطع می کنند و برای بدن مضر می باشند و در بلندمدت باعث بروز بیماری های مختلفی می شوند.

آژانس تحقیقات بین المللی سرطان، امواج الکترومغناطیسی موبایل را در گروه «شاید سرطان زا» طبقه بندی کرده است و طبق گفته های سازمان بهداشت جهانی با فاصله گرفتن از موبایل به سرعت قدرت امواج کاهش پیدا می کند. به عبارتی اگر بدن شخص استفاده کننده ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر از موبایل فاصله بگیرد مانند زمان ارسال پیام کوتاه و یا استفاده از اینترنت موبایل، به مقدار خیلی زیادی قرار گرفتن در معرض امواج الکترومغناطیسی نسبت به زمانی که موبایل نزدیک سر قرار دارد کاهش پیدا می کند.

استفاده از هندزفری و فاصله گرفتن بدن از موبایل با کاهش زمان مکالمات و محدود کردن دقایق آن، همچنین استفاده از موبایل در مناطقی که آنتن دهی مطلوب است و قدرت امواج کمتر می شود، می توان قرار گرفتن در معرض امواج را کاهش داد.

نتایج تازه ترین پژوهش های انجام شده توسط انجمن سلامت عمومی کالیفرنیا حاکی از آن است که کاربران نباید موبایل خود را در نزدیکی بدن قرار دهند تا مضرات حاصل از تشعشعات آن را به حداقل برسانند. پژوهشگران در تشریح این موضوع بیان کرده اند که کاربران هنگام خوابیدن باید موبایل را به اندازه یک متر از خود دورتر بگذارند یا به هنگام خروج از منزل، آن را در جیب لباس نگذارند بلکه در کیف خود قرار دهند.

استفاده از موبایل در نزدیکی بدن می تواند موجب بیماری های مختلفی همچون سردرد، رشد و ایجاد تومور در بدن، کاهش یا توقف عملکرد سیستم تولید مثل در خانم ها و آقایان، مشکل حافظه، ریزش مو و یا مشکل در خواب شود. البته لازم به ذکر است که همه این اتفاقات بسیار تدریجی و آهسته در درون بدن اتفاق می افتد؛ به گونه ای که هیچکس قادر نیست روند تاثیرات منفی را به وضوح در خود یا دیگران مشاهده کند.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *