صفحه نخست / اخبار علمی / تماشای تبلیغات تلویزیونی، تمایل بیشتری به خوردن تنقلات مضر در نوجوانان ایجاد می کند
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

تماشای تبلیغات تلویزیونی، تمایل بیشتری به خوردن تنقلات مضر در نوجوانان ایجاد می کند

بر اساس گزارش مرکز تحقیقات سرطان در کشور انگلستان، نوجوانانی که بیشتر از سه ساعت در روز تبلیغات تلویزیونی می بینند، صدها اسنک مضر و اضافی می خورند. تماشای زیاد تبلیغات خوراکی های ناسالم و سرشار از کالری می تواند نوجوانان را به خوردن بیش از ۵۰۰ اسنک اضافی در سال مانند چیپس، بیسکوییت یا نوشابه های گازدار ترغیب کند. نوشیدنی های گازدار و انرژی زا و قندی، غذاهای بیرون بر و چیپس ها برخی از خوراکی هایی هستند که با تماشای زیاد تبلیغات تلویزیونی بیشتر مصرف می شوند.

در این آزمایش که روی عادت غذایی و تماشای تلویزیون ۳۳۴۸ نوجوان ۱۱ تا ۱۹ ساله انجام شد، زمانی که شرکت کنندگان برنامه ها را بدون تبلیغات تلویزیونی می دیدند، هیچ ارتباطی بین تلویزیون و احتمال خوردن هله هوله توسط آنها وجود نداشت و این یعنی تبلیغات تلویزیونی جوانان را به خوردن هله هوله و خوراکی های ناسالم ترغیب می کند.

مصرف مستمر غذاها و نوشیدنی های پرکالری که معمولاً چربی و قند فراوانی دارند، خطر ابتلا به چاقی و اضافه وزن را افزایش می دهد. چاقی، بعد از سیگار، دومین علت قابل پیشگیری ابتلا به سرطان در کشور انگلستان است و با شیوع بیش از ۱۳ نوع سرطان از جمله سرطان های روده، سینه و لوزالمعده ارتباط دارد. کودکان چاق ۵ برابر بیشتر احتمال دارد که در بزرگسالی نیز مشکل چاقی داشته باشند و این خطر ابتلا به سرطان را در سال های آینده زندگی آنها افزایش می دهد. صنایع غذایی به تحمیل محصولات خود به افکار نوجوانان ادامه می دهند و دولت باید روی محافظت از سلامتی نسل بعد بیشتر کار کند.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره admin

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *