صفحه نخست / اخبار علمی / حیات با شهاب سنگ آمده است؟
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

حیات با شهاب سنگ آمده است؟

در سال ۱۹۹۸ دو شهاب سنگ که ترکیبات شیمیایی خیره کننده ای داشتند، به زمین برخورد کردند. یک بررسی جدید نشان داده است این شهاب سنگ ها حاوی همه مواد لازم برای شکل گیری حیات بودند و هر جا که فرود بیایند، ممکن است از جهان های باستانی، اقیانوسی منشاء گرفته باشد.

یکی از این شهاب سنگ ها مانند فیلم اسپیلبرگ، بازی بسکتبال بچه ها در تگزاس را خراب کرد و دیگری در مراکش فرود آمد. اما اکنون ما چیزهای بیشتری درباره محتوای آنها می دانیم که تا این اندازه آنها را ویژه کرده است.

هر دوی آنها محتوای آب مایع و ترکیبات آلی هستند که حیات برای شروع نیاز دارد. اینها نخستین شهاب سنگ هایی هستند که هر دوی اینها را با هم دارد. حالا محققان می گویند، این جنس شهاب سنگ ها به احتمال بسیار زیاد، در شکل گیری حیات در هر جایی که فرود بیایند، دخیل خواهند بود. نتایج این تحقیق جدید که در Science Advances منتشر شده است نظریه ای را تایید می کند، که می گوید شهاب سنگ ها مواد اولیه یا هسته ای اولیه حیات روی زمین را شکل داده اند. عمر قطعات یافت شده در این شهاب سنگ، به بیش از ۴.۵ میلیارد سال قبل باز می گردد که از روی آب باقی مانده در قطعات شهاب سنگ ها، محاسبه شده است. این سن و منشاء آنها نشان دهنده این است که قطعات شکل دهنده حیات، ممکن است از هر جایی آمده باشند و مدت ها در فضا سرگردان مانده باشند.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *