صفحه نخست / اخبار علمی / خمیردندان به تنهایی جلوی پوسیدگی یا حساسیت دندان را نمی گیرد
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

خمیردندان به تنهایی جلوی پوسیدگی یا حساسیت دندان را نمی گیرد

شیوع پوسیدگی دندان و حساسیت آن منجر به تولید انبوه خمیردندان هایی در بازار شده که مدعی شده اند می توانند این مشکلات را برطرف کنند. از آنجا که تا ۲۰ سال پیش چنین خمیردندان هایی اصلاً وجود نداشتند، بسیاری از برندها با ویژگی های گوناگون به بازار عرضه شده اند؛ با این وجود مطالعات دانشگاه برن در کشور سوئیس نشان می دهند هیچکدام از ۹ برند خمیردندان تست شده در این آزمایش، از دندان ها در برابر تخریب و ساییدگی آنها محافظت نمی کنند.

محققان تاکید دارند این خمیردندان ها تنها می توانند به عنوان مکمل، و نه درمان، مورد استفاده قرار گیرند. پوسیدگی دندان به چندین فاکتور بستگی دارد که از آن جمله می توان به مسواک زدن و مهم تر از آن، رژیم غذایی اشاره کرد، چون مواد غذایی و نوشیدنی در نتیجه فرآیندهای صنعتی به شدت اسیدی می شوند.

آنها با آزمایش ۸ خمیردندان ضدپوسیدگی و حساسیت که همگی آنها در کشورهای اروپایی و برزیل یافت می شدند، به مدت ۵ روز تاثیر یکبار مسواک زدن در روز را روی مینای دندان هایی که اسیدی شده اند، بررسی کردند. همه این خمیردندان ها موجب از بین رفتن سطح دندان طی دوره ۵ روزه شدند و هیچکدام بهتر از سایرین نبودند. این آزمایش همچنین نشان می دهد برخی خمیردندان ها بیشتر از بقیه مینای دندان را از بین می برند.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *