صفحه نخست / اخبار علمی / سبک زندگی سالم، طول عمر شما را افزایش می دهد
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

سبک زندگی سالم، طول عمر شما را افزایش می دهد

بر اساس مطالعات جدید دانشگاه ادینبورگ در کشور اسکاتلند، ترک سیگار، مراقبت از وزن و یادگیری چیزهای جدید می توانند به افزایش طول عمر شما کمک کنند و ژن ها هم در انتخاب های سبک زندگی افراد نقش دارند.

دانشمندان با تجزیه و تحلیل اطلاعاتی ژنتیکی بیش از ۶۰۰ هزار نفر از مردم شمال آمریکا، اروپا و استرالیا پی بردند که ژن ها چگونه می توانند بر طول عمر افراد تاثیر بگذارند؛ مثلاً برخی ژن های خاص موجب روی آوردن به مواد مخدر می شوند و سیگار و رفتارهای منجر به بروز سرطان ریه بیشترین تاثیر را در کوتاه کردن طول عمر انسان ها ایفا می کنند.

به گفته محققان، مصرف یک پاکت سیگار در روز بطور متوسط هفت سال از عمر انسان می کاهد، اما خبر خوب این است که افرادی که سیگار را ترک می کنند، به اندازه کسانی که اصلاً لب به سیگار نزده اند، عمر می کنند. محققان همچنین دریافته اند که چربی بدن و دیگر فاکتورهای مرتبط با بیماری دیابت موجب کاهش طول عمر افراد می شود.

یافته ها نشان می دهند به ازای هر حدود ۲.۲ پوند وزن اضافی، دو ماه از عمر انسان کم می شود.

افرادی که از تجربه های جدید استقبال می کنند و آموزش و یادگیری بیشتری دارند نیز سال های بیشتری عمر خواهند کرد و یکسال مطالعه غیر درسی تقریباً یکسال به طول عمر شما اضافه می کند.

تفاوت ژن ها و تاثیر آن بر میزان کلسترول خون نیز می تواند حدود هشت ماه از عمر انسان کم کند و عملکرد ژنی که با سیستم ایمنی مرتبط است می تواند ۶ ماه به عمر انسان اضافه کند.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *