صفحه نخست / اخبار علمی / شرکت های بزرگ برای افزایش اعتماد کاربرانشان چه کارهایی می کنند؟
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

شرکت های بزرگ برای افزایش اعتماد کاربرانشان چه کارهایی می کنند؟

سازمان هایی که باید در زمینه ایجاد اعتماد به غریبه ها موفق باشند، روش های متعددی برای اینکار دارند. ارائه ضمانت نامه و بیمه نامه برای جبران خسارت های احتمالی یا زیر نظر گرفتن شخصی که با او تماس می گیریم، نمونه هایی از این روش ها هستند.

برای نمونه Airbnb بررسی می کند که هیچکدام از میزبان ها یا مهمان ها تروریست نباشند، نام شان در هیچگونه فهرست تحریمی درج نشده باشد و حتی در مواردی سابقه قضایی افراد را هم بررسی می کند.

سیستم ارزیابی خودکار ریسک شرکت Airbnb، برای هر رزرو خانه یا اتاق، صدها نشانه و گزارش مربوط به فعالیت مشکوک را بررسی می کند، آن هم پیش از آنکه دو طرف معامله با یکدیگر روبرو شوند.

شپیرو می گوید: «این سیستم دائماً در حال بهبود است و روز به روز هوشمندتر می شود.» همچنین Airbnb می تواند هویت واقعی کاربرانش را تایید کند.

پس از آنکه تعداد قابل توجهی از حساب های کاربری این شرکت هک شد (هکرها نام کاربری و رمز عبور کاربران را از سایت های دیگر می دزدیدند و از این اطلاعات برای ورود به حساب کاربری آن شخص در Airbnb استفاده می کردند)، Airbnb استارت آپی به نام Trooly را خرید تا به کمک آن از این نوع کلاهبرداری ها جلوگیری کند. نرم افزار ترولی می تواند رد پای دیجیتال ما را (در شبکه های اجتماعی، در بین اطلاعات ثبت شده توسط پلیس و حتی در دارک وب) دنبال کند تا مشخص شود چقدر اعتمادپذیر هستیم.

این شرکت حتی ادعا می کند که نرم افزارش می تواند تشخیص دهد که رفتار احتمالی یک فرد چگونه خواهد بود. برای نمونه می تواند مشخص کند که آیا این شخص در خانه شما آشغال خواهد ریخت یا نه؟

باتسمن می گوید: «چنین چیزی می تواند ما را به وحشت بیندازد، اما برای حذف افراد اعتمادناپذیر موثر است. این سیستم ما را به دوران ارتباط نفر به نفر باز می گرداند، آن هم در مقیاسی که هرگز ممکن نبوده است.»

این سیستم با بیرون گذاشتن کاربران نامناسب، مجموعه بزرگی از افراد تایید شده را در اختیار می گذارد. این ساز و کار، فرآیند اعتماد کردن یک شخص به دوستان دوستش را تداعی می کند.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *