صفحه نخست / اخبار علمی / مرگ بر اثر عوارض قلبی – عروقی قابل پیش بینی شد
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

مرگ بر اثر عوارض قلبی – عروقی قابل پیش بینی شد

پیش بینی عواملی که باعث مرگ و میر ما می شوند، رویایی دیرینه است، به عنوان مثال، فرض کنید چند ساعت پیش از سکته قلبی از وقوع آن باخبر شوید. خبر خوب این است که این اتفاق رخ داده و برای اولین بار اداره غذا و دارو، الگوریتمی را تایید کرده که می تواند احتمال مرگ و میر بر اثر اختلالات قلبی – عروقی را پیش بینی می کند.

البته این الگوریتم که در واقع نوعی نرم افزار است، در منزل کاربردی نیست و فقط بدرد بیماران بستری در بیمارستان می خورد. دلیلش هم این است که اطلاعات ورودی این نرم افزار فقط بوسیله ابزارهای بیمارستانی قابل اندازه گیری است.

این نرم افزار با استفاده از اطلاعات لحظه ای؛ مانند فشار خون، ضربان، اختلال تنفس و عوامل دیگر الگوهایی را نمایش می دهد که با چشم انسان قابل تشخیص نیست. در واقع این نرم افزار با تحلیل ۵ متغیر اصلی بیمار؛ از جمله ضربان قلب، ریتم تنفسی، فشار خون، دمای بدن و سطح اکسیژن حداقل ۶ ساعت قبل هشدارهایی که در مورد بروز خطر مرگ صادر می کند. این هشدارها می تواند جان بسیاری را نجات دهد.

سازندگان نرم افزار Wave که توسط اکسل مدیکال طراحی شده، معتقدند که فقط در آمریکا، چنین آگاهی ای به حفظ جان حداقل ۲۵۰ هزار نفر در سال منجر خواهد شد.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *