صفحه نخست / اخبار علمی / مزایای حذف فرآورده های حیوانی برای سلامتی
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

مزایای حذف فرآورده های حیوانی برای سلامتی

به عقیده وگان ها باور به اینکه گوشت و فرآورده های حیوانی برای سلامتی ضروری هستند، افسانه ساخت ذهن بشر است و این مواد غذایی عامل افزایش خطر ابتلا به بیماری هایی از جمله دیابت نوع ۲، پوکی استخوان، حملات قلبی – عروقی و سرطان ها محسوب می شوند. چون گوشت و بطورکلی فرآورده های حیوانی دارای ترکیبات و اثرات مضری است که در ادامه به آنها اشاره می شود.

خاصیت اسیدی بالایی دارد.

پروتئین های حیوانی بسیار اسیدی هستند و تعادل PH بدن را به هم می زنند. بالا رفتن حالت اسیدی بدن زمینه ساز تشکیل سنگ کلیه، تحلیل توده عضلانی، پر فشاری خون، پوکی استخوان و بیماری های دیگر می شود. بر عکس از آنجایی که در بدن وگان ها تعادل اسیدی – بازی برقرار است، احیای سلولی سریع تر انجام می شود و در نتیجه علاوه بر برخورداری از سلامت بالاتر، راندمان فیزیکی بالاتری نیز دارند.

حاوی اسید آمینه های گوگرددار است.

پروتئین های حیوانی حاوی میزان زیادی اسید آمینه های گوگرددار هستند. نتایج پژوهشی که در American Journal Kidney Diseases به چاپ رسیده است، نشان می دهد که این اسید آمینه ها یکی از عوامل مهم ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی محسوب می شوند.

حاوی آنتی بیوتیک ها، آفت کش ها و ترکیبات دستکاری شده ژنتیکی (GMO) است.

تقریباً تمام حیوانات پرورشی با آنتی بیوتیک تغذیه می شوند؛ چون مکان های نامناسبی که حیوانات در آنجا پرورش داده می شوند. ضرورت مصرف دارو و آنتی بیوتیک ها را تحمیل می کند.

به این ترتیب با مصرف گوشت، آنتی بیوتیک زیادی بطور ناخواسته وارد بدن می شود؛ بنابراین بدن افراد پیشاپیش نسبت به آنتی بیوتیک هایی که باید در زمان بیماری مصرف کنند، مقاوم می شود. علاوه بر این، غذاهایی که به حیوانات داده می شود، حاوی میزان زیادی آفت کش هایی مانند دیوکسین، فلزات سنگین، میکوتوکسین، فیتواستروژن و… است. همچنین محصولات تراریخته که در کشورهایی مانند فرانسه برای مصرف انسان ممنوع شده، در مورد مصرف دام ممنوعیتی ندارد.

در واقع گفته می شود غذای احشام غالباً از این محصولات تشکیل شده است؛ بنابراین یک اتفاق شوم در بدن رخ می دهد که عبارت است از جمع شدن تدریجی مواد شیمیایی مضر و فضولات صنعتی در بافت های زنده؛ به ویژه بافت های بدن انسان. در نتیجه گوشت و فرآورده های حیوانی که درصدر هرم غذایی قرار دارند، در مقایسه با مواد غذایی که در زیر این هرم واقع هستند (میوه، سبزیجات، غلات و…) بیشترین ترکیبات سمی را وارد بدن می کنند.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *