صفحه نخست / اخبار علمی / مشخصات بیماری از قیافه قابل تشخیص است
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

مشخصات بیماری از قیافه قابل تشخیص است

وقتی بیمار هستید، نشانه هایش از قیافه تان می بارد، این نتیجه گیری یک پژوهش جدید است که در Proceedings of the Royal Society منتشر شده و مشخص کرده است بیماری ها دارای مشخصات ظاهری مشترکی هستند.

این مشخصات شامل رنگ پریده، صورت ورم کرده، پلک های افتاده و ظاهر خسته است که این آخری ممکن است نشانه واگیردار بودن بیماری باشد. اگرچه این نشانه ها ممکن است بدیهی به نظر برسند اما هیچکس تا به حال به صورت جدی آنها را نیازموده بود.

محققان چند ساعت بعد از تزریق آمپول های بی اثر (پلاسیبو) یا حاوی باکتری های ضعیف شده، از ۱۶ داوطلب این کار، پرتره هایی گرفتند. تعدادی از تزریق ها حاوی باکتری هایی بود که باعث می شد افراد دچار حس بیماری شده و سیستم ایمنی بدن آنها وادار به واکنش شود. سپس این عکس ها را به ۶۲ نفر نشان دادند. این افراد فرصت داشتند عکس ها را در ۵ ثانیه به دو دسته بیمار و غیر بیمار تقسیم کنند.

این افراد توانستند با دقت ۸۱ درصد افراد بیمار را شناسایی کنند. اما واقعاً وقتی حس بیماری به ما دست می دهد، چه چیزی در صورت ما تغییر می کند؟

برای فهم این موضوع گروه ۶۰ نفره دیگری از افراد، به ارزیابی این پرداختند که افراد درون عکس چطور بیمار و خسته به نظر می رسند و میزان تاثیر هر کدام از صفات، رنگ پریدگی، افتادگی پلک و گوشه لب ها، پف کردن صورت و قرمزی چشم و خستگی، در مشخص کردن عمومی بیماری چقدر است. نتیجه نشان داد، رنگ پریدگی و افتادگی پلک ها بهترین نشانه های بیماری هستند و خستگی عمیق ظاهری ممکن است نشانه واگیردار بودن بیماری باشد.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *