صفحه نخست / اخبار علمی / منافع و مضرات گیاهخواری
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

منافع و مضرات گیاهخواری

هر ماه خبرهای جدید تغذیه ای در خبرهای مربوط به سلامت برجسته می شود:

  • ماهی شما را می کشد، ماهی بسیار سالم است.
  • روغن نارگیل هدیه ای بهشتی است، روغن نارگیل شما را می کشد.
  • و…

بخشی از این چالش همیشگی، مربوط به ابعاد کوچک مطالعاتی است که خبرها بر مبنای آن تنظیم می شوند و بهتر است در حد پژوهش صرف باقی بمانند. همچنین نقش رژیم غذایی، محیط و ژنتیک در این تحقیقات نادیده گرفته می شود. واضح است این موضوع بر نحوه تعامل ما با غذا تاثیرگذار است و رژیم غذایی سالم واحدی وجود ندارد. شاید بهترین توصیه این باشد: غذا بخورید، غذای واقع و نه فرآوری شده و نه زیاد که بیشترش را گیاهان تشکیل می دهند.

اما واقعاً ارزش غذایی گیاهان چیست و رژیم های گیاهخواری، آنطور که گفته می شود، مفید است؟

تیمی از محققان اتریشی با بررسی بیشتر از ۱۵ هزار اتریشی بزرگتر از ۱۵ سال مشخص کردند که رژیم های تمام گیاهخواری، بیشتر گیاهخواری و گاهی گیاهخواری، چه تاثیری بر سلامت ما دارند. این گروه پژوهشی، از بین این ۱۵ هزار نفر، داده های ۱۳۲۰ نفر شامل ۳۳۰ گیاهخوار، ۳۳۰ گوشتخوار که مقادیر زیادی میوه و سبزی می خورند، ۳۳۰ گوشتخوار که مقادیر زیادی گوشت نمی خوردند و ۳۳۰ گوشتخوار را که گوشت سهم عمده رژیم غذایی شان بود، بررسی کردند. آنها جنسیت، سن و شرایط اقتصادی اجتماعی این افراد را هم در تشکیل این گروه ها در نظر گرفتند.

نتایج این بررسی نشان داد هر چند گیاهخواری فواید بسیاری دارد اما نتایج نشان داد گیاهخواران صرف وضع سلامت ضعیف تر، پیش آگهی بدتر در بهبود بیماری ها، مراجعه بیشتر به مراکز درمانی و بیماری مزمن بیشتری دارند. آنها همچنین نرخ بروز بالای سرطان و اختلالات اضطرابی و افسردگی را در گیاهخواران کشف کردند.

در کل نتایج نشان داد که این افراد از بیماری های مزمن بیشتری رنج برده و در مقایسه با کسانی که گوشت می خورند، داروی بیشتری مصرف می کنند. اما این نتایج همچنین نشان داد گیاهخواران کمتر چاق هستند و کمتر از بروز بیماری های قلبی و عروقی و میزان بالای کلسترول رنج می برند. همچنین این نتایج نشان داد دیابت نوع ۲ در گیاهخواران به شدت نادر است. همچنین بررسی عادات این افراد نشان داد، آنها بیشتر ورزش می کنند، کمتر سیگار می کشند و الکل می خورند.

همچنین مشخص شد کسانی که گوشت نقش مهمی در رژیم غذایی شان دارد، وزن بیشتر و مشکلات قلبی و عروقی بیشتری دارند. در مجموع، گوشتخواران گهگاه اوضاع سلامتی بهتری را در این پژوهش نشان دادند.

بنابراین همچنان ایده اصلی در سلامت تغذیه این است: غذا بخورید، غذای واقعی که بیشترش را گیاهان تشکیل می دهند.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *