صفحه نخست / اخبار علمی / پیاز سفید یا قرمز؟
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

پیاز سفید یا قرمز؟

پیاز قرمز و سفید، هر دو شیرین هستند و طعم ملایمی دارند که از آنها افزودنی خوش طعمی برای انواع غذاها می سازد. اما در بحث تغذیه، زور پیاز قرمز اندکی از پیاز سفید بیشتر است! پیاز سفید و قرمز هر دو کم کالری هستند و ۱۰۰ گرم پیاز قرمز ۳۷ کالری دارد، در حالی که همین مقدار از پیاز سفید حاوی ۴۲ کالری است.

استفاده از این دو ماده غذایی کم کالری در رژیم غذایی کمک می کند کالری روزانه و در نتیجه وزن خود را کنترل کنید. ۱۰۰ گرم پیاز قرمز با ۲ گرم فیبر در مقایسه با همین مقدار پیاز سفید که ۱.۲ گرم فیبر دارد، منبع بهتری است. اگرچه هر دو نوع پیاز فیبر خیلی بالایی ندارند، اما به ازای هر ۱۰۰۰ کالری از آنها که مصرف شود، ۱۴ گرم فیبر به بدن شما می رسد.

پیاز سفید و قرمز هر دو منبع خوبی از ویتامین C هستند و هر ۱۰۰ گرم از آنها ۱۰ درصد از ویتامین C روزانه شما را تامین می کنند. این ویتامین محلول در آب برای ساخت کلاژن، پروتئینی که به التیام زخم کمک می کند و تقویت سیستم ایمنی لازم است. ویتامین C همچنین آنتی اکسیدانی است که رادیکال های آزاد مخرب در بدن را از بین می برد. پیاز سفید و قرمز هر دو کلسیم دارند و ۲ درصد از آهن مورد نیاز روزانه بدن را نیز تامین می کنند.

پیاز سفید و قرمز حاوی فلاونوئید، آنتی اکسیدانی که از شما در برابر بیماری های قلبی، سکته و برخی از انواع سرطان محافظت می کند نیز هستند. تمرکز فلاونوئید در لایه خشک و بیرونی پیاز بیشتر از لایه های درونی آن است و پیاز قرمز بیشتر از پیاز سفید فلاونوئید دارد.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *