صفحه نخست / اخبار علمی / چرا سالمندان در برابر تکنولوژی دیجیتال مقاومت نشان می دهند؟
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

چرا سالمندان در برابر تکنولوژی دیجیتال مقاومت نشان می دهند؟

ترس از اشتباه کردن و نگرانی های بیشتر درباره مسئولیت های اجتماعی از جمله دلایلی هستند که باعث می شوند افراد سالمند تکنولوژی دیجیتال را پس بزنند. علی رغم افزایش دسترسی سالمندان به اینترنت و اینکه بسیاری از افراد بازنشسته در محل کار خود با کامپیوتر سر و کار داشته اند، بین سالمندان و جوانان همچنان فاصله وجود دارد.

افراد سالمند به مراتب کمتر از جوانان از برنامه های دیجیتال استفاده می کنند. محققان دانشگاه لنکستر پس از مصاحبه با سالمندان دریافتند که برخلاف باور عوام، علت این مقاومت نسبت به تکنولوژی دیجیتال، عدم دسترسی آنها نیست. به گفته محققان، ارزش های فردی، نگرانی زیاد بابت تاثیر تکنولوژی روی جامعه و ترس از اشتباه کردن در استفاده از نرم افزارها مانع کاربرد تکنولوژی توسط سالمندان می شوند.

برخی از سالمندان نیز ابزار دیجیتال را به دلیل سخت و وقت گیر بودن کنار می گذارند. بسیاری از سالمندان نیز به دانش خود در بکارگیری صحیح ابزار آنلاین اطمینان ندارند. حس مسئولیت پذیری اجتماعی نیز فاکتور مهمی در رد تکنولوژی دیجیتال توسط سالمندان به شمار می آید. آنها نگران هستند که خریدهای آنلاین موجب از رونق افتادن کسب و کارهای بومی شود و مراکز خرید شهر محل زندگی شان که در آنجا به معاشرت با دوستان خود می پردازند، به خطر بیفتد.

انزوای اجتماعی ناشی از خرید آنلاین نیز دغدغه دیگری برای سالمندانی است که از خریدهای شخصی به عنوان راهی برای ملاقات رو در رو با دیگران استفاده می کنند.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *