صفحه نخست / اخبار علمی / برای کاهش وزن، رژیم خواب بگیرید!
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

برای کاهش وزن، رژیم خواب بگیرید!

محققان کالج کینگز لندن در کشور انگلستان به تازگی مطالعاتی روی خواب و رژیم غذایی انجام داده اند. یافته ها حاکی از خبرهای خوب برای افرادی است که همین لحظه احساس خستگی و چاق بودن می کنند.

بیشتر ما می دانیم که اگر به اندازه کافی نخوابیم، چه احساس بدی خواهیم داشت. اما با این وجود هیچکدام برای هفت ساعت خواب شبانه برنامه ریزی نمی کنیم. در واقع از هر سه نفر آمریکایی، یک نفر کمبود خواب دارد.

این آمار نگران کننده ای است و خطری برای ابتلا به چاقی و اختلالات متابولیسمی مانند نقص گلوکز و فشار خون بالا به شمار می رود. اگر کمبود خواب چنین تاثیر بزرگی دارد، منطقی است که به دنبال افزایش ساعات خواب افرادی باشیم که به کمبود خواب دچار هستند.

حیا الخطیب، سرپرست این تحقیق می گوید: «نتایج نشان می دهند که یک ساعت یا بیشتر بیدار ماندن در رختخواب منجر به انتخاب های غذایی سالم تری می شود. این آزمایش بر ارتباط بین کمبود خواب و کیفیت پایین رژیم غذایی افراد تاکید می کند و ما امیدواریم با مطالعات طولانی مدت و بررسی غذای دریافتی افراد، این یافته ها را مورد کاوش قرار دهیم.»

بیشتر خوابیدن منجر به مصرف قند کمتر که در مواد غذایی بسته بندی شده یا حتی آشپزی های خانگی و خوراکی هایی مانند عسل و آبمیوه وجود دارد، می شود؛ در نتیجه با اعمال تغییرات ساده در سبک زندگی، رژیم غذایی بسیار سالم تری خواهیم داشت.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

بازیافت گجت ها راحت تر خواهد شد

تقریباً تمام کاری که صنعت لوازم الکترونیک مصرفی در مورد یک محصول انجام می دهد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *