صفحه نخست / مقالات

مقالات

خشک شویی

به خدماتی مثل شست‌وشو، لکه‌گیری، ضدعفونی کردن و اتو کشیدن لباس، پتو، پرده و...«خشک‌شویی» می‌گویند.

ادامه »

خبر نگاری

به تهیه خبر و گزارش از رویدادها و حوادث جاری برای روزنامه‌ها و رسانه‌های جمعی دیداری و شنیداری، به‌منظور آگاه کردن عموم مردم «خبرنگاری» می‌گویند.

ادامه »

خدمات مجالس

خدمات مجالس

به برنامه‌ریزی و برگزاری جشن تولدها، عروسی‌ها، عزاداری‌ها، همایش‌ها و سمینارها و ارائه خدمات همچون تهیه غذا، تهیه میزوصندلی و ظرف، گل‌آرایی، پرده آرایی، فیلم‌برداری، عکاسی، موسیقی و نورپردازی برای این‌گونه مراسم، «خدمات مجالس» می‌گویند.

ادامه »

جوش کاری

جوش کاری

«جوش کار» کسی است که به روش های مختلف جوش کاری وبه کمک دستگاه های آن، درورق های پروفیل و لوله های تغییراتی به وجود می آورد. اوبا این کار به ساخت وسایل حمل و نقل ،لوازم منزل، تجهیزات صنعتی وسایر سازه های  فلزی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.کمک  می کند.

ادامه »

حسابداری

به ثبت ،طبقه بندی وخلاصه کردن حساب ها و اسناد مالی جهت برآورده درآمدها و هزینه های یک شرکت ،موسسه یا سازمان «حسابداری» می گویند.

ادامه »

چهره پرداز(گریم)

گریمور

چهر ه پردازی (گریم) به نشان دادن حجم‌ها، خطوط و میمیک*چهر ه بازیگر یا مجری و شخصیت بخشیدن ظاهری به چهره او با استفاده از رنگ‌ها و وسایل آرایشی «چهره پردازی» یا گریم می‌گویند.

ادامه »

جنگل داری

جنگل داری

«جنگل دار»کسی است که کار حفاظت از جنگل و بهبود بخشیدن به آن، فراهم آوردن زیستگاه هایی برای حیات وحش،مهیا کردن مناطقی برای چرای دام ها ،تأمین چوب مورد استفاده برای ساخت وسایل  چوبی و سوخت و انرژی با حفاظت  منافع اقتصاد ی حاصل از جنگل وبوم شناسی آن را ، به عهد دارد.

ادامه »

تهیه کنند گی رادیو  تلویزیون و سینما

تهیه کننده سینما

در ایران رشته‌ای با عنوان تهیه‌کنندگی در مقطع «کارشناسی ارشد دانشکده صدا سیما» وجود دارد، اما افراد در مقطع کارشناسی می‌توانند دریکی از گرایش‌های کارگردانی، موسیقی تدوین و... تحصیل کنند. در شروع این کار شما باید به‌عنوان دستیار تهیه چند سالی به کسب مهارت‌های لازم بپردازد. سپس به سمت مدیر تولید می‌رسید و درنهایت می‌توانید تهیه‌کننده یک مجموعه شوید.

ادامه »