صفحه نخست / مقالات / راهنمای کسب و کار موفق / جهانی شدن و بازار جهانی
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

جهانی شدن و بازار جهانی

بازار جهانی را تحت تاثیر قرار دهیم

جهانی شدن واژه ای است که خیلی از ما به آن فکر می کنیم. این کلمه، به همراه تکنولوژی و مدرنیته، بیشترین تاثیر را بر یک تجارت موفق دارند. دلیل آن هم واضح است. ما در جهانی زندگی می کنیم که یک لحظه متوقف نمی شود. به طور مدام در حال تغییر و پیشرفت است.

پیشرفت را می توان، استفاده بهتر و بیشتر از امکاناتی دانست که بشر برای رفاه ساخته است. و نتیجه اش آسایش او در انجام امور و رسیدن به شگردهای بیشتر برای دستیابی به فرصت بیشتر است.

اما جهانی شدن، موضوعی است که همه ی ما بیش و کم درگیر آن هستیم. همه به دنبال کانال های ارتباطی بیشتر با بازار جهانی و دستیابی به امکانات بیشتر برای جذب مخاطبین و مشتریان بیشتر هستیم.

010

حال سوال این است. برای جهانی شدن کسب و کار و تجارت خود چه باید کرد؟

شرکت های خدماتی و تولیدی، همواره در پی تولید محصولات خود، به دنبال عرضه ی آن هستند. عرضه ی محصولات می تواند به صورت بومی و غیر بومی صورت بگیرد. اما فاصله ی این دو عرضه با هم خیلی است. وقتی یک شرکت محصولی را تولید می کند که فقط می توان به صورت بومی در دسترس قرار بگیرد، یعنی مشتریان خیلی اندک و مشخصی دارد. اما اگر محصول یا خدمات، به صورت غیر بومی قابل ارائه هم باشد، شمارش تعداد مشتریان بسیار کار سختی است. زیرا هر مشتری، خود به تنهایی شما را به دنیای مشتریان دیگر متصل می کند. کافی است، شما سعی کنید بهترین خدمات را در بهترین شکل ممکن ارائه دهید.

برای اینکه بتوانیم در بازار جهانی، حرفی برای گفتن داشته باشیم، راه هایی وجود دارد.

به نوعی ما نیاز به تغییر در ارائه ی محصولات و یا خدمات داریم. جهانی شدن بسیاری از شرکت های چند ملیتی بر اساس استفاده درست از تکنولوژی و پژوهش صورت گرفته است.

تاکنون مراکز پژوهش و توسعه زیادی را در کشورهای مختلف دیده ایم که بنا را برای جهانی شدن قرار داده اند. این کار آنها هم برای دسترسی به بازار محلی و هم استفاده از نیروی انسانی ماهر و توانمند موجود در بازارها بوده است.

ما اکنون، در دنیای بدون توقف، عملکرد بعضی از شرکت ها به گونه ای است که دیگر تمرکز روی ارائه ی محصولات قابل رقابت و جدید ندارند. بلکه، تمرکز آنها بر روی ارائه ی خدمات جدید و به روز است.

ما روز به روز شاهد پیشرفت شرکت هایی هستیم که با اندکی تغییر در یک محصول پایه، بر روی خدمات قابل ارائه آن محصول، تمرکز دارند. به طوری که مشتری را درگیر و وابسته ی خدمات خود می کنند.

شرکت هایی موفق هستند که ترکیبی عمل می کنند. آنها ترکیبی از خدمات برتر و محصولات برتر هستند. هرگز موفقیت در کسب و کار اتفاق نمی افتد مگر اینکه بتوانید سیستم ترکیبی را در پی بگیرید.

به طور واضح و شفاف می گویم، اکنون زمانه ترس نیست! برای پیشرفت باید ریسک کرد. تغییر کرد و جسورانه خود را بازار جهانی معرفی کرد.

ایده ها و فناوری ها و خدمات جدید را بیابید. هیچ گاه زمان متوقف نمی شود. اما اگر شما هم به دنبال پیشرفت و بازار جهانی هستید، نباید در سایه بقیه شرکت باقی بمانید. راه های جدید را پیدا کنید. ایده هایتان را به صورت عملی دنبال کنید. نگذارید شرکت و یا موسسه شما فقط به حیات کاری خود ادامه دهد.

می توانید با افزایش سرمایه جانی دوباره به حیات شرکت و موسسه خود بدهید. کافی است، هزینه های مصرفی خود را مدیریت کنید. می توانید مدل کسب و کار خود را تغییر دهید تا بیشترین بهره وری را ببرید.

برای بهتر شدن باید تلاش کنید. حتی یک روز هم دیر است. کافی است از ادامه ی راههایی همیشگی دست بکشید.

علیرضا جعفری

مدیر سایت کسب و کار شما

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

سرمایه گذاری

تفاوت سرمایه با سرمایه گذاری چیست؟

تفاوت سرمایه با سرمایه گذاری چیست ؟ سرمایه به زبان ساده آورده صاحبان سهام (شرکا) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *