صفحه نخست / مقالات / راهنمای کسب و کار موفق / ساعت کار زیاد در دنیای کسب و کار
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

ساعت کار زیاد در دنیای کسب و کار

ساعت کار زیاد در دنیای کسب و کار؛ خیلی جای تعجب نیست، افراد زیادی را می‌بینید که زمان زیادی را روزانه مشغول کار هستند حتی افرادی که زمان‌های زیادی را از شب نیز مشغول کار هستند و تا پاسی از شب در محل کار خود حضور دارند و برای به اتمام رسیدن کار خود را به سختی‌های زیادی وا می‌دارند و با این کار شرایط رضایت از خود را به وجود می‌آورند.

انجام دادن این مدل کار خیلی دلیل بر کسب موفقیت و پیروزی و پیشرفت در کار نمی‌شود. انجام دادن کار با این شرایط یک عمل غیر منطقی است. این که شما سعی می‌کنید که زیاد کار کنید به این صورت نباید باشد که شما به جای این که به اندازه کافی به کیفیت کارتان توجه کنید تمام تمرکز خود را با انجام دادن کار زیاد برای افزایش کمیت بگذارید. در بسیاری از مواقع افرادی که زیاد کار می‌کنند بیش از آنکه مشکلات پیش آمده را حل کنند باعث می‌شوند که مشکلات جدید هم بوجود بیاید. و تجربه در کسب و کارها این داستان را اثبات کرده است که کار کردن بصورت زیاد در طولانی مدت ممکن نیست و بازدهی مناسبی را نخواهد داشت. اینگونه افراد زمانی که شکست‌های سنگین و جدی را متحمل می‌شوند باعث از بین رفتن امیدشان می‌شود و خود این موضوع باز دلیلی خواهد بود که ضربه‌های سنگین تری را در کسب و کار خود بخورند.

کسانی که زمان زیادی را برای کارکردن سپری می‌کنند در اغلب مواقع از هدف اصلی دور خواهند ماند. مسیر خود را در بیراهه سپری می‌کنند و دوباره سعی می‌کنند با تلاش زیاد و دوباره زمان زیادی را سپری کردن خود را در مسیر اصلی قرار دهند.

اینگونه افراد با وجود این مدل کار کرن دلیل اصلی به وجود آمدن بحران‌ها و شرایط نامساعد در کار هستند زیرا که در مقابل افرادی قرار می‌گیرند که هدف اصلی آن‌ها کسب سود و موفقیت در کسب و کار است و آن‌ها برخلاف آن‌ها صرفاً به دنبال کار زیاد انجام دادن هستند. این گونه افراد سعی می‌کنند با چنین کارهایی خود را قهرمان جلوه دهند و در بیشتر اوقات خود و مجموعه کسب و کار خود را نادانسته دچار مشکل می‌کنند.

در بسیاری از زمان‌ها این مدل کار طولانی انجام دادن توسط برخی از افراد دلیلی می‌شود که دیگران به اشتباه فکر کنند که نحوه کار کردن خودشان ناکارآمد است و آن‌ها بطور صحیح کار نمی‌کنند و موجب سرخوردگی خودشان می‌شود زیرا به این دلیل که به اشتباه نحوه کار کردن خودشان را با اینگونه افرادی که زمان زیادی برای کار کردن می‌گذارند مقایسه می‌کنند.

صرفاً تا زمانیکه شما در کسب و کارتان فقط کار می‌کنید احتمالاً دستاورد جدیدی را بدست نخواهید آورد و هدف گذاری و فکر توسعه و پیشرفت شما دچار تناقض خواهد شد و به جای رسیدن به موفقیت تنها چیزی که نصیب شما خواهد شد خستگی بیش از حد کار کردن است و باز در آن لحظات هم به دلیل خستگی زیاد نمی‌توانید تصمیمات اساسی را برای تغییرات انجام دهید زیرا که فکر شما دیگر برای ایجاد و خلاقیت محصول تمرکز ندارد و فقط به فکر برطرف کردن اشتباهات پیش آمده خود به دلیل کار زیاد و خستگی بیش از حد است.

این افراد برخلاف تصورشان قهرمانان کسب و کار خود نیستند بلکه آن‌ها فقط سعی می‌کنند از تمام ساعت‌های روز خود استفاده کنند، قهرمانان واقعی کسب و کار می‌دانند که با داشتن یک سیستم کاری می‌تواند با کمترین ساعات سپری شده دنیای کسب و کار خود را به سوی رسیدن به موفقیت هدایت کنند.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

شرایط عمومی مناقصات

شرایط عمومی مناقصات

تعاریف در شرایط عمومی مناقصات آشنایی با دنیای واژگان و اصلاحاتی که در دنیای کسب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *