کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

سود اقتصادی صفر

سود اقتصادی صفر

اگر در کوتاه مدت در بازاری سود اقتصادی وجود داشته باشد ، بنگاه های دیگر وارد آن بازار می شوند ، عرضه افزایش ، قیمت کاهش و در نتیجه سود اقتصادی از بین می رود و اگر ضرر باشد ، بنگاه ها از بازار خارج می شوند و با خروج بنگاه هااز بازار ، عرضه کاهش و قیمت افزایش می یابد و ضرر از بین میرود . بنابراین در بلند مدت در بازار رقابت کامل سود اقتصادی برابر با صفر است.

 

فرض کنید در بازار خودکار فعالیت می کنید و ۲۰ درصد سود حسابداری بدست می آورید . سود در سایر بخش های اقتصادی ۱۵درصد از ۲۰درصد سود شماست ، یعنی سود اقتصادی شما ۵ درصد است ، زیرا ۱۵ درصد از ۲۰درصد سود شما ، هزینه فرصت شماست ، یعنی اگر شما در سایر بخش ها فعالیت می کردید ۱۵ درصد سود بدست می آوردید سود اقتصادی ۵درصد باعث می شود که در بلند مدت ، سرمایه ها از سایر بخش ها به بازار خودکار وارد شوند .

اقتصادبا ورود سرمایه ها به بازار خودکار ، عرضه خودکار افزایش و قیمت کاهش می یابد و سود حسابداری در این رشته همانند سایر رشته ها می شود و سود اقتصادی برابر با صفر میگردد. در بازار رقابت کامل در بلند مدت به دلیل آزادی ورود و خروج ، سود اقتصادی برابر با صفر می باشد .

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

سرمایه گذاری

تفاوت سرمایه با سرمایه گذاری چیست؟

تفاوت سرمایه با سرمایه گذاری چیست ؟ سرمایه به زبان ساده آورده صاحبان سهام (شرکا) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *