کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

سیستم اطلاعات چیست؟

یک سیستم اطلاعاتی ، از نظر فنی می تواند به عنوان مجموعه ای از اجزای به هم مرتبط، تعریف شود که اطلاعات را به منظور پشتیبانی از تصمیم سازی و کنترل در یک سازمان، جمع آوری یا بازیابی ، پردازش و توزیع می کند.

علاوه بر پشتیبانی از تصمیم سازی ، هماهنگی وکنترل، سیستمهای اطلاعاتی به مدیران و کارکنان در تجزیه و تحلیل مشکلات ، تجسم موضوعات پیچیده و تولید محصولات جدید کمک می نمایند.

سیستم اطلاعات
سیستم اطلاعات

این سیستمها ، اطلاعاتی را در مورد افراد ، مکان ها و مسائل مهم درون سازمان و یا در محیط پیرامون در بر دارد.

منظور از اطلاعات، داده هایی است که به شکلی معنی دار و قابل استفاده برای انسانها در آمده است.

داده ها ، جریانی از واقعیت های خام هستند که بر اتفاقاتی که در سازمان ها یا محیط فیزیکی رخ می دهد دلالت دارند؛ پیش از آنکه در قالبی مردم بتوانند درک کرده و استفاده نمایند ، سازماندهی و چینش شوند. مثالی خلاصه که اطلاعات و داده را با هم مقایسه کند ، ممکن است مفید واقع شود.

 

صندوق های سوپر مارکتها میلیون ها جزء داده را وارد می کنند.

سیستم اطلاعات
سیستم اطلاعات

داده هایی مانند شماره شناسایی محصول یا هزینه هر یک از موارد فروخته شده. این داده ها می توانند برای فراهم نمودن اطلاعات معنی دار مانند تعدادکل بطری های فروخته شده ، مایع ظرفشوئی در یک فروشگاه به خصوص، نوعی از مایع ظرفشوئی که در یک فروشگاه سریع تر به فروش رفته است و یا کل هزینه انجام شده برای آن نوع محصول تحلیل شوند.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

استراتژی

دانلود فایل پی دی اف استراتژی

دانلود فایل استراتژی   http://dl.kasbokareshoma.com/pdf/فصل ۱.pdf http://dl.kasbokareshoma.com/pdf/فصل دوم.pdf http://dl.kasbokareshoma.com/pdf/فصل سوم.pdf  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *