صفحه نخست / مقالات / راهنمای کسب و کار موفق / مدیران موفق، همواره خالق تجربه های شیرین و مثبت هستند.
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

مدیران موفق، همواره خالق تجربه های شیرین و مثبت هستند.

مدیران موفق ؛ همواره خالق تجربه های شیرین و مثبت هستند.

رقابت در دنیای کنونی خیلی سخت تر از تصور خیلی از افرادی است که نمی دانند چطور می توان مدیر لحظه های حرفه ای و شغلی خود باشند. این افراد همیشه از مدیریت به عنوان یک عامل بازدارنده ، با درصد ریسک بالا و البته کاری سخت و مشقت بار یاد می کنند. در حالی که مدیران موفق همواره خالق تجربه های شیرین و مثبت هستند.

یک مدیر می داند که هیچ مشتری علاقه ای به جزییات و پیچیدگی های شغلی ندارند . او برای دریافت خدمات به شما رجوع کرده است و در حالی از شما خواسته انجام اموری را دارد که بهای آن را می پردازد. شما نیز به عنوان یک مدیر موفق تلاش می کنید با به کارگیری عوامل و مجموعه نیروهای کارمندان و ابزارهای اجرایی خود بهترین خدمات را به بهترین شکل ممکن ارائه دهید. اما گاهی این اتفاق نمی افتد! علت در کجاست؟

کسب و کار شما-مدیران موفق

در ادامه به پاسخ این پرسش خواهیم رسید.

واضح است که بهترین تجربه برای یک مشتری ، تجربه ای است که در آن بدون هیچ دردسری نیاز او برآورده و مشکلش حل شود. بدون اینکه بخواهد هزینه ای را به عنوان بار اضافی و یا تحمیلی بپردازد. یا اینکه بخواهد برای رسیدن به نتیجه اش ، موانعی را پشت سر بگذارد.

گاهی این موانع در ظاهر خیلی پیچیده و غیر قابل حل به نظر می رسند. اما وقتی شما به عنوان یک مدیر موفق، به صورت جز به جز دست به آنالیز و عیب یابی در سیستم مدیریتی خود بزنید، مشکل و نقص را به راحتی می توانید پیدا کنید.

پس ، از شما می خواهم در سیستم مدیریت خود، همیشه یک متنقد باشید. اگر در جایی از سیستم مدیریتی خود، مشکلی را مشاهده کردید بدون اینکه عامل پدید آورنده مشکل را تنبیه کنید، اول آن را رفع کنید. مشتری شما در اولویت قرار دارد. پس از آن، نوبت به بازچیدن ساختار سازمانی برای جلوگیری از تکرار بروز خطا است. و در مرحله سوم، به سراغ عامل یا عوامل پدید آورنده خلل یا مشکل بروید.

گاهی با یک تغییر کوچک در چیدمان مراحل می توان از بروز مشکلات بزرگتر جلوگیری کرد. پس بدون اینکه نگران از دست دادن جایگاه مدیریتی موفق خود باشید، مجموعه ی خود را دوباره تعریف کنید.

می توانید این مطلب را نیز بخوانید… بهره وری فردی در مدیریت 

کسب و کارشما-مدیران موفق

چند فاکتور اساسی وجود دارد که می تواند به شما برای ارائه بهترین خدمات و بهترین عملکرد در مواجه با مشتری کمک کند:

۱-قابلیت اطمینان : دقت داشته باشید، محصول یا خدمت شما باید همان چیزی باشد که شما تبلیغ می کنید. بدون اینکه بخواهید کمیت را فدای کیفیت کنید، صادقانه با مشتری رفتار کنید. به عبارت دیگر تعهدی که شما در قبال محصول یا خدمات خود در تبلیغات به مشتری خود ارائه کرده اید، دقیقا همان سطح انتظاریست که در مشتری خود از محصول خود ایجاد کرده اید و خارج از آن نباید عمل کنید.

قابلیت اطمینان در یک تجربه موفق برای مشتری به مشتری مداری شما باز می گردد. این کار سودآوری کسب و کار شما را نیز ضمانت می کند.

به خاطر داشته باشید محصول و یا خدمات شما باید واقعی باشند. خیال پردازی در ارائه تیلغات نه تنها شما را موفق نمی کند بلکه یکی از علت های شکست در دنیای کسب و کار نیز می باشد.

کسب و کار شما-مدیران موفق

۲-ارتباط موثر : بسیاری از شرکت ها هستند که برای ارائه تبلیغات و ارتباط موثر با مشتریان خود برنامه ریزی ندارند. به طور مثال یک پیام تبلیغاتی را چندین بار برای یک مشتری ارسال می کنند. همکاران بازاریاب چندین بار تماس می گیرند بدون اینکه با هم هماهنگ باشند. تصور کنید خود شما به جای آن مشتری هستید، مطمئنا دچار تنش و عصبیت خواهید شد و هرگز برای دریافت خدمات مجدد مراجعه نمی کنید.  به خاطر سپردن مشخصه ها و نیازهای مشتری هم قدم موفق بعدی است. هر مشتری در واقع حکم چندین مشتری را دارد.  تلاش کنید همیشه به روز باشید.

۳-ارزش گذاری : مشتری از شما انتظار دارد به ازای پولی که برای محصول شما پرداخت می کند از شما ارزش دریافت نماید. مشکل در زمانی پیش می آید که مشتری دریابد به اندازه ای که پول پرداخت کرده است، خدمات و محصول دریافت نکرده است. به عنوان یک مشتری که برای خرید یک اتومبیل لوکس در یک کمپانی خودروسازی ثبت نام کرده است؛ و بعد از آن محصولی را تحویل می گیرد که خوب نیست! خودتان قضاوت کنید چه اتفاقی می افتد.

۴-آخرین نکته هم اعتماد پذیری است. قابل اعتماد بودن به تنهایی یعنی اینکه صرفا چیزی را انجام دهید که می گویید انجام خواهید داد. یعنی ادعای شما با عملکرد شما یکی باشد. مشتری به این اعتماد نیاز دارد . این اعتماد سازی را شما باید ایجاد کنید. اگر شما به عنوان ارائه دهنده خدماتی از مشتریان خود پول دریافت می کنید، چنانچه این پول بیش از مقدار تعرفه های شما شد، باید  مشتری را در جریان بگذارید و در صورت نیاز به او بقیه وجه را استرداد کنید.

یادتان باشد، به دست آوردن مشتریان بسیار کار زیاد سختی نیست . مهم این است که مشتریان خود را حفظ کنید. اینکه او به شما مراجعه می کند، نصف راه را آمده است. بقیه دیگر به خود شما بستگی دارد.

[mkd_button size=”” type=”” text=”دانلود pdf این مقاله” custom_class=”” icon_pack=”font_awesome” fa_icon=”” link=”dl.kasbokareshoma.com/pdf/مدیران_موفق_؛_همواره_خالق_تجربه_های_شیرین_و_مثبت_هستند..pdf” target=”_self” color=”” hover_color=”” background_color=”” hover_background_color=”” border_color=”” hover_border_color=”” font_size=”” font_weight=”” margin=””]

موفق باشید.

علیرضا-جعفری

علیرضا جعفری

مدیر سایت کسب و کار شما

 

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

سرمایه گذاری

تفاوت سرمایه با سرمایه گذاری چیست؟

تفاوت سرمایه با سرمایه گذاری چیست ؟ سرمایه به زبان ساده آورده صاحبان سهام (شرکا) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *