صفحه نخست / مقالات / راهنمای کسب و کار موفق / مدیریت استراتژیک فن آوری و نوآوری در کسب و کار
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

مدیریت استراتژیک فن آوری و نوآوری در کسب و کار

نوآوری در کسب و کار یک چیز زیبا است. یک نیروی با درخواست تجدید نظر است.

روح و ذهن خلاق ما با رهایی که دارد و استفاده از فرصت ها؛ به طور همزمان با تسریع رشد اقتصادی و ارائه پیشرفت در تلاش حیاتی انسان به عنوان پزشکی، کشاورزی، و آموزش و پرورش و برای سازمان های صنعتی، نوآوری موتور رشد در جهان است.

نوآوری فرصت استثنایی و چالش های شیب دار را برای کسب و کارها فراهم می کند.

نوآوری در کسب و کار وسیله قدرتمندی برای ایجاد تمایز رقابتی است و شرکت ها را قادر می سازد که توانایی نفوذ به بازارهای جدید و دستیابی به حاشیه های بالاتر را داشته باشند.

ورود به صنعت نوآوری مانند ورود به یک مسابقه و رقابتی است که باید با سرعت، مهارت، و دقت اجرا شود.

نوآوری داشتن به تنهایی برای رسیدن به موفقیت کافی نیست؛‌ برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار باید نوآوری داشته باشی؛ که از نوآوری رقبا بهتر باشد.

دانشمندان و مدیران برای درک بهتر نوآوری در کسب و کار، طیف گسترده ای از کار بر روی این موضوع انجام داده اند و این فرایندها باعث شد که در رشته هایی مانند مدیریت استراتژیک، تئوری سازمان، اقتصاد، بازاریابی، مهندسی و جامعه شناسی رونق مضاعفی ایجاد شود.

این کار باعث ایجاد بینش های بسیاری در مورد چگونگی نوآوری در کسب و کار و داشتن رقابت پویا در بازار شد.

چگونه شرکت استراتژیک می توانند مدیریت نوآوری داشته باشند، و چگونه شرکت ها می توانند استراتژی نوآوری خود را برای به حداکثر رساندن احتمال موفقیت پیاده سازی کنند.

منفعت بزرگ پراکندگی نوآوری و داشتن دامنه گسترده ای باعث شده که موضوعات نوآوری از زوایای مختلف بررسی شود.

با این حال، این تنوع همچنین می تواند؛‌ چالش های ادغام برای هر دو گروه مدرسان و دانش آموزان ایجاد کند.

کتاب مدیریت استراتژیک نوآوری در فن آوری؛ خانم ملیسا شیلینگ به دنبال ادغام این تنوع گسترده به یک چارچوب استراتژیک واحد و منسجم است که بصورت دقیق و فراگیر در اختیار و در دسترس قرار بگیرد.

کسب و کار شما
نوآوری در کسب و کار

موضوعات کتاب مدیریت استراتژیک نوآوری در فن آوری

موضوع اصلی کتاب مدیریت استراتژیک نوآوری در فن آوری خانم ملیسا شیلینگ؛ مدیریت نوآوری است که در اینجا به عنوان یک فرایند استراتژیک معرفی شده است.

طرح کلی از کتاب مدیریت استراتژیک نوآوری در فن آوری به این صورت است که در مورد فرایند مدیریت استراتژیک صحبت می کند که در اکثر کتاب های استراتژی و شرایط پیشرفت و ارزیابی در فضای رقابتی وجود دارد؛‌ و به تدوین استراتژی و سپس به اجرای استراتژی می پردازد.

بخش اول کتاب مبانی و مفاهیم پویایی نوآوری، و روند شناسایی بهتر مدیران و مدیران آینده در تفسیر محیط تکنولوژی را دارد.

بخش دوم از کتاب فرایند هنر طراحی مسیر استراتژیک شرکت و تدوین استراتژی نوآوری خود، از جمله انتخاب پروژه، استراتژی همکاری، و استراتژی برای حفاظت از حقوق مالکیت شرکت آغاز می شود.

بخش سوم از کتاب روند اجرای نوآوری، از جمله پیامدهای ساختار سازمان بر نوآوری، مدیریت فرایندهای توسعه محصول جدید، ساخت و ساز و مدیریت تیم های توسعه محصول جدید، و گرچه هنر استراتژی استقرار شرکت را پوشش می دهد. در حالی که کتاب بر کاربردهای عملی و نمونه، و پوشش سیستماتیک از تحقیقات موجود در پانوشت برای هدایت مطالعه بیشتر فراهم می کند.

این کتاب برای هر دو گروه صاحبین کسب و کار و دانشجویان علاقمند به این حوزه کاربرد دارد.

این کتاب مدیریت استراتژیک نوآوری در فن آوری براساس نیازهای کسب و کارها نوشته شده است و ممکن است نکاتی و توضیحاتی در کتاب استفاده شده باشد که برای علاقمندان به این حوزه که در کسب و کار فعالیت نمی کنند نا آشنا باشد.

به عنوان مثال، فصل ششم (تعریف Stra) جهت استراتژیک سازمان و ابزار تجزیه و تحلیل استراتژیک اساسی مطرح شده است که ممکن است برای فعالان کسب و کار آشنا باشد، اما ممکن است به دانشجویان مهندسی نا آشنا. به طور مشابه، برخی از مواد در فصل یازدهم مدیریت فرایند توسعه محصولات جدید به کمک کامپیوتر طراحی و یا توسعه کارکرد کیفیت ممکن است مواد بررسی برای دانشجویان سیستم اطلاعات و یا دانشجویان، مهندسی آشنا باشد و برای دانشجویان مدیریت نا‌‌آشنا باشد.

ویرایش هایی که در نسخه پنجم کتاب مدیریت استراتژیک نوآوری در فن آوری ایجاد شده است.

شش مورد کوتاه و جدید وجود دارد.

یکی از این تغیرات در فصل سوم در مورد Tesla Motors است. در سال ۲۰۱۵، تسلا موتورز یک شرکت ۳.۲ میلیارد دلار در مسیر تعیین تاریخ بود. این شرکت خودرویی که برای اکثر مردم قابل توجه بود را ساخته بود. گزارش های مصرف کنندگان این امتیاز را نشان داده بود که مدل S تسلا بهترین ماشین تاکنون است.

هر چند که برای آنها خرید و فروش با سرعت در حال رشد بود و تحلیلگران امیدوار بودند که به زودی به مرحله سوددهی برسند؛‌ اما مسئله وجود وام های دولتی روند انجام این کار را کند کرده بود و بیشتر تلاش می کردن که در این صنعت حضور داشته باشند تا این که به مرحله سوددهی و رشد برسند.

  • نبردی که به وسیله توسعه تلفن های همراه هوشمند ایجاد شد که شرایط پرداخت و جابه جایی وجه ها را برای کاربران آسان کرده بود و نبرد تازه ای که داشت با سرعت رشد می کرد و بین کارت های اعتباری و شرایط توسعه بوسیله تلفن همراه وجود داشت.
  • بازسازی هتل ها و استفاده از نوآوری و تاثیراتی که در‌ آن ایجاد کرده بود.
  • استفاده از نوآوری در تولید صنایع برای محصولات و صنعت کشاوزی که خیلی از شرایط را برای این صنعت بوجود آورده بود.
  • پایان دادن به HIV؟ استفاده از نوآوری در صنعت پزشکی و تغییرات و پیشرفت هایی که بوجود آورده است.
  • نوآوری در مدیریت که در فصل دوازده در مورد آن صحبت شده و در مورد شرکت دیزینی و تولید محتواهای جدید انیمیشنی با استفاده از نوآوری داشته است.
  • تاثیر نوآوری در صنعت دیجیتال و مشتری مداری را مورد بررسی قرار داده است.

بسته آموزشی برای مدیریت استراتژیک نوآوری در فن آوری در www.mhhe.com/schilling5e بصورت آنلاین توسط گروه خانم ملیسا شیلینگ از طریق مرکز آنلاین آموزش کتاب در دسترس است.

علیرضا جعفری

مدیر وب سایت کسب و کار شما
مشاور کسب و کار در بندرعباس

نظر شما درباره «مدیریت استراتژیک فن آوری و نوآوری در کسب و کار» چیست؟ منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

شرایط عمومی مناقصات

شرایط عمومی مناقصات

تعاریف در شرایط عمومی مناقصات آشنایی با دنیای واژگان و اصلاحاتی که در دنیای کسب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *