صفحه نخست / مقالات / راهنمای کسب و کار موفق / موفقیت در کسب و کار (قسمت دوم)
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

موفقیت در کسب و کار (قسمت دوم)

پیش از این در مقاله نخست به این موضوع پرداختیم که چطور می شود یک کسب و کار موفق داشت. در ادامه به ارائه ی ادامه ی بحث رازهای کسب و کار موفق می پردازیم.

 • سخت کار کردن هر کارآفرین و نوآور موفقی به سختی کار کرده است. هیچ کس به این مهم، با نشستن و زول زدن به دیوار نرسیده است. برایان تریسی درباره این مطلب چنین گفته است، “شما برای بقاء خود ۸ ساعت در روز کار می کنید، بیش از ۸ ساعت هر قدر زمانی که تلاش شما ادامه یابد در جهت موفقیت است.” اگر از هر فرد موفقی در این زمینه سوال کنید به شما خواهد گفت که در ابتدای شروع کسب و کار خود بیش از ۶۰ ساعت در هفته کار می کرده است.
  سعی کنید در این موقعیت تفریحات و کارهای متفرقه را تا مدتی فراموش کنید، تا زمانی که حقیقتا بتوانید بر روی پای خود بایستید و قامت راست کنید. در این برحه از زمان حتما یک سفر کوتاه هم می تواند برای شما ضرر باشد. همان گونه که اشاره شد، این گونه سخت کار کردن برای شما آسان خواهد بود اگر دیدگاه و ایده ای محکم برای اجرا داشته باشید و هدفی روشن که به دنبال آن، احساس شور و اشتیاق را در خود حفظ کنید. 
 • مرتبا به دنبال راهکارهای جدید از طریق برقراری ارتباطات باشید در کسب وکار، شما با شرکتی که اداره می کنید مورد قضاوت واقع می شوید. با گروه مدیریتی که دارید، سیستم هدایتی که در نظر گرفته اید و همچنین استراتژی های ارتباط با همکارانتان. کسب و کار هر چقدر هم که کوچک باشد نیازمند ارتباطات و استفاده از تجارب است. می توانید در ملاقات هایی که در کسب و کارهای مشترک دارید از افراد با تجربه به طور مثال در پایه گذاری بازارهای خود بهره ببرید.
  این بسیار مهم است که شما در ارتباط با همکاران فعال خود آن هایی را که می توانند به شما کمک کنند و برعکس آن ها که شما را به عقب می خوانند بشناسید. برای موفقیت در این زمینه شما همواره نیازمند داشتن مهارت برقراری ارتباط خوب و مناسب می باشید و همیشه می بایست نسبت به فرصت های جدید و امکان گسترش روابط خود هوشیار باشید. 
 • اشتیاق به یادگیری شما حتما نباید مدرک MBA و یا فارغ التحصیل دکترا در این زمینه باشید تا موفقیت خود را تضمین کنید. در حقیقت کارآفرینان موفقی را می توان دید که حتی در مقطع دانشگاهی نیز تحصیلات خود را به پایان نرسانده اند. مطالعات نشان می دهد که بسیاری از میلیونرهای خود ساخته از هوش متوسط برخوردار بوده اند. با این وجود، به همه ظرفیت ها و توانایی های خود توجه کرده اند و به زندگی اقتصادی مورد نظرشان و اهداف شخصی خود دست یافته اند زیرا هرگز از یاد گرفتن و آموزش دیدن دریغ نکردند.
  برای موفقیت، شما باید علاقه مند به سوال کردن باشید، کنجکاوی خود را همیشه با خود داشته باشید و همیشه علاقه مند به یادگیری بوده و آغوش خود را برای دریافت معلومات بیشتر باز نگه دارید. مسلما این علاقه در دنیای پرسرعت تغییرات تکنولوژی و شیوه های کسب و کار بسیار ضروری است.
 • ثابت قدم بودن و ایمان راسخ داشتن به کار هیچ کس تا به حال نگفته است که دستیابی به موفقیت آسان است. گاهی علی رغم همه سخت کوشی ها و علایق شما، کار با شکست مواجه می شود. اگر به گذشته بسیاری از افراد موفق امروز نگاه کنید می بینید که با دارا بودن همه خصوصیاتی که بدان اشاره کرده ایم اما شکست هایی در حد ورشکستگی را در کارنامه عملکرد خود دارند، اما به سرعت روی پای خود ایستاده اند تا آن شکست را سرآغاز شروع کاری بزرگ کنند.
  رویکرد شما در صورتی که مبتنی بر ثبات قدم باشد و پذیرش رویارویی با شرایط مختلفی که گاهی ناامید کننده است، موفقیت نیز می تواند از آن شما باشد. این را باید بیاموزید که بعد از هر شکست و زمین خوردنی با قدرت هرچه تمام تر از جا برخیزید و کار را از سر بگیرید. استواری شما در میزان اعتماد و باوری که به خود دارید نهفته است. به خاطر بسپارید که اگر ثابت قدم و استوار باشید هیچ چیز شما را نمی تواند متوقف کند.
 • به کار خود نظم دهید توماس هوکسلی گفته است، “آن چه را که باید انجام دهید آن زمان که باید انجام شود بدان عمل کنید، چه دوست داشته باشید چه دوست نداشته باشید.” تادیب نفس و نظم دادن به خود کلید موفقیت در این مرحله است. قدرت آرزوها و تمایلات شما را مجبور خواهد کرد که بهای موفقیت خود را بپردازید. آنچه را که دیگران دوست ندارند انجام دهند شما انجام دهید، کیلومترها به جلو بتازید و در جنگ تن به تن با خود به تنهایی بجنگید و برنده شوید.
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

سرمایه گذاری

تفاوت سرمایه با سرمایه گذاری چیست؟

تفاوت سرمایه با سرمایه گذاری چیست ؟ سرمایه به زبان ساده آورده صاحبان سهام (شرکا) …

۲۹ پیام ها

 1. مثل قسمت اول عالی و بدون نقص بود. منتظر مقالات بعدیتون هستم.

 2. saaaaalaaaaaam. kheili khob bod manam nazare danshmand ro ghabooooooool daram

 3. عالی و کاربردی بود.

 4. ممنون بابت مطلب مفیدتون. به نظر من هم ثابت قدم بودن در راهی که شروع کردیم اهمیت فوق العاده ای داره

 5. مطالب بسیار خوبی رو فرمودید عالی بود ممنون

 6. سلام
  منظور از ۶۰ساعت کار در روز منظور کار با راندمان بالا است.درسته؟
  همچنین کار هوشمندانه باید باشد.نکات خوبی را فرمودین، از نظر من پشتکار داشتن و ثابت قدم بودن از مهمترین پارامترهای موفقیت است.

 7. ” آن چه را که باید انجام دهید آن زمان که باید انجام شود بدان عمل کنید، چه دوست داشته باشید چه دوست نداشته باشید.”
  ممنون از مطالبتون .

 8. قانون ٨ ساعت خیلی خوب بود

 9. مانند سایر مقالات خوب و مفید.سپاس

 10. با سلام
  نکاتی که به آ‌ن‌ها اشاره کردید نه تنها در زمینه‌ی کسب و کار بلکه در هر زمینه و شرایطی دیگری اثربخش و مفیده

 11. ابوالحسن غزنوي

  از نکات آرائه شده برأی موفقیت
  بخصوص نظم در کارها بسیار ممنونم
  یه مدت بوده که بدون برنامه ریزی عمل میکردم و بعد خوندن این متن سعی میکنم از امروز دوباره با نظم عمل کنم برأی رسیدن به موفقیت و هدفی رو دنبال کنم
  بسیار ممنونم از شما دوست عزیز

 12. ۶۰ ساعت در روز؟!!!

 13. آفرین به شما
  قواعد خوبی را اینجا آوردید
  مطمئنا با تبعیت از آنها هر کسی می تواند به موفقیتهایی در کسب و کار خود برسد
  با آرزوی موفقیت برای شما

 14. مثل قسمت اول عالی بود.بند۹ بیشتر به دلم نشست چون لمسش کردم

 15. به نظرم کلیدی ترین اصل این اصله:
  ثابت قدم بودن و ایمان راسخ داشتن به کار
  چه بسیار انسان هایی که تا چند قدمی موفقیت رفتن و به سرمنزل مقصود نرسیدن فقط بخاطر اینکه خسته شدن و راهی رو که طی کردن تا آخر ادامه ندادن

 16. دقیقا درست گفتید. فرمول موفقیت را اگه بتونیم درست اجرا بکنیم محاله که موفق نشیم. اگر به صورت منظم درست به این فرمول عمل کنیم موفقیت خودمون را تضمین کردیم. امیدوارم که همه بتونن این موارد را رعایت کنند و در زندگی و کسب و کارشون موفق باشند.
  سپاس از مقاله مفیدتون

 17. Vaghean mamnun az matalebe khobeton

 18. نظم و اشتیاق از عوامل موفقیت در هر کاری هستند. ممنون از مطالب خوبتون

 19. عاشق یادگیری و یاددادن به دیگران هستم
  ایمان دارم که انتخاب شده ام تا اثرگذار باشم و با قدرت ادامه می دهم

 20. خوب این راه هایی که گفتید واضحه و خیلی هم سخت. یه راا آسون تر ارائه بدید که همه نمی دونن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *