صفحه نخست / مقالات / تغییر در مدل کسب و کار / هدف گذاری کسب و کار خود را تغییر دهید.
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

هدف گذاری کسب و کار خود را تغییر دهید.

به نام خدا

هدف گذاری  کسب و کار خود را تغییر دهید…

(قسمت دوم)

در مقاله قبلی با عنوان هدف گذاری در کسب و کار همیشه در حال تغییر است ، گفتیم که :

کسانی که آماده درک مقصودی عظیم نیستند باید افکارشان را روی انجام بی نقص وظیفه شان متمرکز کنند. مهم نیست که کار آن ها چقدر ناچیز به نظر برسد. فقط از این طریق است که افکار می تواند تجمیع شود و عزم راسخ و انرژی فرد توسعه یابد، کاری که اگر صورت گیرد دیگر هیچ چیز انجام نشدنی نیست.

-وقتی که آدمی فکر می کند- جیمز آلن-

 

 

هدف گذاری در کسب و کار-کسب و کارشما

دوستان کسب  و کار شما، سلام . در این مقاله برای تمامی افراد، مدیران و صاحبان مشاغلی که نمی توانند در هدف گذاری خود به نتیجه کافی و درستی برسند، چند راهکار پیشنهادی داریم ، تا به آسانی گره از مشکل هدف گذاری باز کنند.

انسان تا زمانی که نداند به دنبال چه چیزی هست، نمی تواند به درستی راه و مسیر خود را پیدا کند. این سردرگمی و پریشانی، موضوعی نیست که بشود با هر شخصی در میان گذاشت. پس از شما می خواهم که در نهایت سکوت و آرامش ، صبور باشید و در کنار ما تا بتوانیم به راه حل های مناسبی برای دستیابی به اهداف مان برسیم.

بسیاری از ما اهدافی در زندگی داریم.

کوتاه مدت ، میان مدت ، یا بلند مدت 

ولی چند نفر از ما از داشتن -مقصود- حقیقی خود لذت می بریم؟

اهداف متفاوت از مقصود هستند. اوکی ماتسومتوی (کارآفرین) در هنگام ارائه مشاوره به سازمان ها این تمایز را به این شکل توضیح می دهد.

star-kasbokar

ستاره شمالی را نشانه بگیرید ، نه قطب شمال را!

نکته ماتسوموتو، این است که ستاره شمال ، نماینده چشم انداز سازمان است. یک نیروی راهنما که پیوسته تلاش های همه را هماهنگ می کند. برعکس قطب شمال نماینده هدفی است که باید به دست آورده شود. و یک بار که محقق شد دوباره و دوباره با مقصد جدیدی جایگزین می شود.

استفان شاپیرو، تفکر مشابهی را در کتابش با عنوان جذاب -زندگی بدون هدف- در مورد افراد به کار می برد. شاپیرو، خوانندگان را تشویق می کند که – از یک قطب نما – استفاده کنند نه یک نقشه! و با کمک مقصود ،مسیرهای پر پیچ و هم را طی کنند.

ایده این است که حسی از جهت زندگی داشته باشید به جای این که برای یک مقصد خاص کوشش کنید. یا جلو رفتن اطلاعات جدید جمع کنید و براساس این اطلاعات یا تایید می کنید که جهت تان درست است یا از مسیر منحرف شده اید و نیاز دارید که به مسیر بازگردانده شوید.

همیشه در حال تغییر است، مقصود شما در کسب و کار

بازهم تاکید می کنم، همیشه در حال تغییر است ، مقصودی که شما در کسب و کار دارید. اما هدف گذاری در کسب وکار، دستخوش تغییرات مقصود شماست. پس در ابتدا باید بتوانید به درستی، قطب نما را در دست بگیرید و به جهت ها ، اشاره ها و نقشه ای که دارید، دقت کنید. تا مسیر را درست بروید.

pen-kasbokar

مقصود خود را علنی کنید.

حتی اگر شده برای یک شخص که مورد اعتماد شماست، مشاور شماست، و یا حتی دوست همکار شماست، مقصود خود را بیان کنید. این کار به شما یک تعهد را گوش زد می کند. مقصود خود را به صورت علنی در جایی یادداشت کنید. آن را به دیوار اتاق کارتان بزنید و یا در دفترچه یادداشت های شخصی تان که هر روز می بینید، بنویسید.

مهم این است که بدانید، مقصود را باید پیدا کنید. در صورت نیاز تغییر دهید و در جهت هدف گذاری درست قدم بگذارید. خیلی از مدیران موفق در کسب و کار های موفق این کار را می کنند. این نوعی-خود مدیریتی – است. نوعی کنترل و برنامه ریزی برای اهداف در کسب و کار است.

پس همواره به خاطر بسپارید، این شما هسنید که اهداف تان را تعیین می کنید ، تغییر می دهید و به پیچ و خم مسیر با قطب نمایی که در دست دارید، دقت می کنید.

یک تکلیف عملی مهم 

از شما یک پرسش دارم؟ به عنوان یک مدیر یا کارآفرین ، از خود بپرسید؛

” آیا می توانید با اطمینان و به صورت قاطع، مقصود خود را- با دیگران به اشتراک بگذارید؟

اگر پاسخ من منفی است، و شما اطمینان ندارید و احساس شرمندگی دارید ، یا فکر می کنید پاسخ تان درست نیست، شتاب زده عمل نکنید. باید قبل از نوشتن مقصود و بعد هدف خود، کارهای بیشتری را انجام دهید. یک طور پیش زمینه هایی لازم دارید. آنها را پیدا کنید. اول آنها را اجرا کنید. انجام دهید و پس از آن ، مقصود وبعد هدف گذاری کنید.

موفق باشید.


اهداف در برابر مقصود

بسیاری از ما اهدافی در زندگی داریم. کوتاه مدت و میان مدت که به بلند مدت می رسد.

ولی چند نفر از ما؛ داشتن اهداف حقیقی خودمان لذت می بریم؟؟؟؟

بگذارید در مقاله بعدی به شما درباره تفاوت در آنچه می خواهید (مقصود) با آنچه هدف شما (هدف گذاری است) بیشتر صحبت کنیم.

همراه ما باشید با مقاله هدف گذاری

برای دسترسی به مقاله روی عکس زیر کلیک کنید !

hadafgozari

علیرضا جعفری

مدیر سایت کسب و کار شما

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

سرمایه گذاری

تفاوت سرمایه با سرمایه گذاری چیست؟

تفاوت سرمایه با سرمایه گذاری چیست ؟ سرمایه به زبان ساده آورده صاحبان سهام (شرکا) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *