صفحه نخست / مقالات / تغییر در مدل کسب و کار / هدف گذاری در کسب و کار همیشه در حال تغییر است.
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

هدف گذاری در کسب و کار همیشه در حال تغییر است.

کسانی که آماده درک مقصودی عظیم نیستند باید افکارشان را روی انجام بی نقص وظیفه شان متمرکز کنند. مهم نیست که کار آن ها چقدر ناچیز به نظر برسد. فقط از این طریق است که افکار می تواند تجمیع شود و عزم راسخ و انرژی فرد توسعه یابد، کاری که اگر صورت گیرد دیگر هیچ چیز انجام نشدنی نیست.

وقتی که آدمی فکر می کند – جیمز آلن

دوستان کسب  و کار شما، سلام. در این مقاله برای تمامی افراد، مدیران و صاحبان مشاغلی که نمی توانند در هدف گذاری خود به نتیجه کافی و درستی برسند، چند راهکار پیشنهادی داریم، تا به آسانی گره از مشکل هدف گذاری باز کنند.

انسان تا زمانی که نداند به دنبال چه چیزی هست، نمی تواند به درستی راه و مسیر خود را پیدا کند. این سردرگمی و پریشانی، موضوعی نیست که بشود با هر شخصی در میان گذاشت. پس از شما می خواهم که در نهایت سکوت و آرامش، صبور باشید تا بتوانیم به راه حل های مناسبی برای دستیابی به اهداف مان برسیم.

در همین ابتدا می گویم، برای اجرا گذاشتن اهداف، نیاز به تلاش و پشتکار دارید. هر چند که شکست بخورید. هر چند که ایده هایتان عملی نشود. و هر چند که دیگران فکر کنند شما در اشتباه هستید. برای رسیدن به اهداف در کسب و کار، باید دست به باز تعریف مدل کسب و کار بزنید. مدل کسب و کار خود را بر اساس فعالیت هایی که دوست دارید، آرزویتان است، و برای ایجاد ارزش برای مشتریان، باز تعریف کنید.

می توانید رجوع کنید به مقالات:

اما همیشه آن طور که می خواهیم پیش نمی رود. گاهی، دستیابی به اهداف، از هر موضوعی که فکر می کنید، پیچیده تر و سخت تر می شود. تکلیف چیست؟

17

نمی توانید مقصود و هدف گذاری کنید؟

اگر در تعریف هدف و مقصود کسب و کار خود مشکل داشتید، تکلیف چیست؟

اول بدانید که شما تنها نیستید. بر اساس گفته یک نویسنده تنها سه درصد مردم شجاعت پیدا کردن و دنبال کردن رویاهایشان را دارند.

دوم اینکه هنوز نمی توانید با تمرکز عمیق بر هر کاری که انجام می دهید به برتری و رضایت مندی برسید. باید مراحلی را پشت سر بگذارید. پس عجول نباشید. به شما پیشنهاد می کنم این کتاب را بخوانید. کتاب فرمول پی نوشته من –علیرضا جعفری– برای شما مدیر یا کارآفرین، و یا هر شخصی که در کسب و کار خود به دنبال بهترین بودن است، یک پیشنهاد خوب و البته به نفع شماست، تا پیش از انجام هر کاری، به تجربه شخصی من، به عنوان کسی که مشاور کسب و کار هستم، دست پیدا کنید.

این کتاب، به طور خلاصه و البته به زبانی ساده برای شما از نقشه راه صحبت خواهد کرد. می توانید این کتاب را در همین سایت خریداری کنید و  در کمترین زمان به دست شما برسد.

کتاب فرمول پی (π)

کتاب فرمول پی (π)

هدف گذاری همیشه در حال تغییر است.

دانستن اینکه هدف یا مقصود در طول زمان و به دلایل مختلف تغییر می کند سودمند است. یک دلیل این تغییر مرحله زندگی است. نگرانی های ۲۰ سالگی (مثل شروع یک شغل جدید، پیدا کردن یک فرد خاص و… ) کاملا متفاوت از نگرانی های ۵۵ سالگی است. (دیدن بزرگ شدن بچه ها که وارد مرحله بزرگسالی می شوند. باقی گذاشتن یک میراث، مرگ ها، شغل های جدید در حال توسعه، بیماری و…) در عین حال رویدادهای بزرگ زندگی هم چنان اهمیت دارند. (مثل ازدواج، طلاق، تولد ها، مرگ ها)

دلیل دیگری برای تغییر هدف یا مقصود خود شما هستید. خود شما در حال تغییرید. نظرات، دیدگاه ها و مسائل مهم زندگی تان همگی با هم در حال تغییر و تحول است.

در طول زمان؛ همه چیز به یک ثبات نیاز پیدا می کند. شکل ابراز نیازهای شما هم می تواند تغییر کند. همان طور که لارنس کوک سویی سنگ، یکی از نویسندگان در دنیای کسب و کار، می گوید: «اهداف تان را طوری تنظیم کنید که بتوانید مداوم آنها را تغییر دهید. چون شما در حال تغییر هستید.»

پس از تغییرات اهداف خود نترسید. آرام و متین باشید. شما تنها نیستید که همیشه نگران شرایط کاری و اوضاع مالی در کسب و کار خود هستید. اما مطمئنا شما می توانید با مدیریت خود، یکی یکی مشکلات را حل کنید.

شما هم اکنون می توانید برای اطلاعات بیشتر به فایل تصویری که در مورد هدف و هدف گذاری تهیه شده است اقدام نمایید. برای این منظور اینجا کلیک کنید.

اهداف در برابر مقصود

بسیاری از ما اهدافی در زندگی داریم. کوتاه مدت و میان مدت که به بلندمدت می رسد.

ولی چند نفر از ما؛ داشتن اهداف حقیقی خودمان لذت می بریم؟؟؟؟

بگذارید در مقاله بعدی به شما درباره تفاوت در آنچه می خواهید (مقصود) با آنچه هدف شما (هدف گذاری است) بیشتر صحبت کنیم.

همراه ما باشید با مقاله هدف گذاری

برای دسترسی به مقاله روی عکس زیر کلیک کنید !

hadafgozari

علیرضا جعفری

مدیر سایت کسب و کار شما

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

شرایط عمومی مناقصات

شرایط عمومی مناقصات

تعاریف در شرایط عمومی مناقصات آشنایی با دنیای واژگان و اصلاحاتی که در دنیای کسب …

۱۷ پیام ها

  1. سلام میشه لینک داخل مطلبو چک کنید. برای من مشکل داشت. ممنون

  2. عاشق این وبسایت شدم من.عالی هستید شما

  3. سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

  4. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

  5. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست
    اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

  6. بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

  7. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

  8. سلام پیح اینستا هم دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *