کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

پیشرفت در کسب‌وکار

پیشرفت در کسب‌وکار را چگونه بدست بیاوریم

آیا ما هم می توانیم در کسب وکار خود پیشرفت کنیم.

پیشرفت در کسب وکار

زمانی که کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کردید، امکان دارد افراد زیادی این سؤال را از شما بپرسند که مجموعه شما چه تعداد کارکنان و یا کارمند دارد؟

چنین سؤالی ممکن است شما را دچار چالش فکری کند که چرا چنین سؤالی را پرسید؟ آیا تعداد کارکنان و یا کارمند موجود در کسب‌وکار شما، دیدگاهی برای سنجش شما می‌باشد؟

اگر شما در پاسخ به سؤال آن‌ها بازگو کنید که مجموعه شما بیشتر از ۵۰ نفر کارمند و یا کارکنان دارد، چه واکنشی را نشان می‌دهند؟

اگر تعداد کارمندان شما کم باشد، واکنش آن‌ها چه خواهد بود؟

واقعیت ماجرا این است که در واکنش اول، شمارا تحسین خواهند کرد و واکنش دوم، فقط اظهار همراهی است.

به نظر شما، چرا افراد این‌گونه واکنش نشان می‌دهند؟

چه رابطه‌ای میان پیشرفت و گسترش دادن و تعداد کارمندان وجود دارد؟

تعداد کارمندان

آیا به معنای واقعی، پیشرفت کسب‌وکار شما به‌منزله افزایش تعداد کارمندان است؟ چرا همیشه تمام کسب‌وکارها به فکر پیشرفت خود هستند و چرا بعد از رسیدن به یک ثبات، درهمان مقیاس تمرکز نمی‌کنند. به‌طور مثال، فروشگاه‌های بزرگی در دنیا، مثل تارگت، مک دونالدز و یا اِلون هستند که علیرغم دستیابی به ثبات و سود منطقی، کار را متوقف نمی‌کنند و با افتتاح فروشگاه‌ها و شعبه‌ها جدید، به فکر پیشرفت و گسترش در کسب‌وکار خود هستند.

مؤسسات آموزشی بزرگ دنیا، مثل آکسفورد را ببینید که چگونه با آموزش دادن پیشرفت کرده و شعبات زیادی را در سراسر دنیا تأسیس و کارمندان زیادی را جذب خودکرده‌اند. آیا آن‌ها هم به همین دلیل به شهرت رسیده‌اند؟ قطعاٌ پاسخ منفی است و ارزش کار آن‌ها به این صورت محاسبه نمی‌شود، پس چرا دنیای کسب‌وکار را این‌گونه مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

کسب‌وکاری که شما در حال طراحی آن هستید و یا کسب‌وکاری را که دارید، به چند نفر کارمند و یا کارکنان نیاز دارد؟

ممکن است ۱۰ نفر کارمند یا بیشتر نیاز داشته باشید، یا این‌که شما خودتان برای راه‌اندازی و یا مدیریت و اجرای کسب‌وکارتان کافی باشید. هرگز قبل از این‌که به نیاز واقعی بزرگ شدن کسب‌وکارتان پی ببرید، به فکر توسعه آن نباشید.

به فکر پیشرفت سریع کارتان باشید و به فکر استخدام افراد بی‌شمار و جدید، قبل از نیاز واقعی نیفتید؛ زیرا که این تصمیم‌گیری و جذب، قبل از نیاز واقعی، بسیاری از کسب‌وکارها را به مرحله از بین رفتن هدایت کرده است.

این نوشته  بخشی از کتاب فرمول پی(طراحی و راه اندازی کسب وکار به روش خودتان) با موضوع پیشرفت در کسب‌وکار می باشد برای تهیه نسخه دانلودی و یا نسخه چاپی، روی عکس کتاب کلیک کنید.

کتاب فرمول پی
کتاب فرمول پی

کسب وکار های بزرگ و کوچک

اگر دقت کرده باشید، همیشه کسب‌وکارهای کوچک به فکر پیشرفت وگسترده کردن خود هستند، ولی شرکت‌های بزرگ، به دنبال واگذاری بخشی از فعالیت‌های خود به دنیای بیرون از کسب‌وکار خودشان و کوچک کردن کسب‌وکار خود می‌باشند.

هیچ‌وقت هدف خود را گسترش دادن و یا بزرگ کردن کسب‌وکار خود، بدون رسیدن زمانش قرار ندهید؛ زیرا که شما در قبال کارمندان و یا کارکنان کسب‌وکار خود مسئول هستید و علاوه بر آن، باید به فکر تأمین هزینه‌های گسترش هم باشید. هزینه‌هایی از قبیل مکان جدید، تجهیزات جدید، تأمین مواد اولیه بیشتر و یا هر چیزی که در کسب‌وکار شما در حال استفاده است، باید مدنظر قرار دهیم.

اگر مقیاس و یا اندازه کسب‌وکار شما کوچک است، اظهار ناراحتی نکنید وخود را کم‌ارزش جلوه ندهید، زیرا موجب کاهش اعتمادبه‌نفس شما می‌شود.

 

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

شرایط عمومی مناقصات

شرایط عمومی مناقصات

تعاریف در شرایط عمومی مناقصات آشنایی با دنیای واژگان و اصلاحاتی که در دنیای کسب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *