صفحه نخست / مقالات / راهنمای کسب و کار موفق / چگونه برند شخصی بسازیم
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

چگونه برند شخصی بسازیم

برای این که با برند شخصی و تاریخچه آن  بیشتر آشنا شویم باید بدانیم  انسان ها همواره از بدو پیدایش درصدد بوده اند تا به مدد نمادها و دیگر عوامل، نمود و اثری از خود را بر پیشانی تاریخ ثبت کنند. امروزه برند ها نمودی از هویت محصولات و حتی انسان ها به شمار می روند و اهمیت برند در شکل گیری ارتباطات و جریان های مرتبط با کسب و کار غیر قابل انکار است.

 

برند شخصی
برند شخصی

انحصار برند

برند تنها در انحصار محصولات و سازمان ها نیست، اشخاص نیز می توانند برندی شخصی برای خود داشته باشند. ویژگی های شخصی ما انگاره ی برند شخصی ما را می سازد.یک برند شخصی آمیزه ای از عوامل درونی فرد مثل نظام ارزش ها و آرمان ها و اهداف و نیز نمودهای بیرونی او مثل چهره، زبان بدن و شبکه ی ارتباطات است. 

چگونگی پرورش برند شخصی

کشف دوباره خویشتن و تعریف برندی شخصی از خود می تواند به افزایش بهره وری ما کمک کند. کتاب باز کشف خود برند خود را تعریف کنید، آینده خود را تصور کنید به قلم دوری کلارک از جمله مهم ترین و برترین آثار موجود در حوزه ی برند شخی و چگونگی پرورش برندهای شخصی است.

نرخ سریع تغییرات در فضای جهانی مستلزم آن است که نگاهی مجدد به برند خویش بیندازیم و در صورت لزوم در راهبرد برند خود تجدید نظر کنیم. 

لینک خرید فایل صوتی ایجاد تغییرات در حیطه کسب و کار

دوری کلارک از جمله نویسندگان یکی از مطرح ترین روزنامه های تجاری هندوستان است و کتاب او راهنمای منحصر به فرد با زبانی ساده برای ساخت و پرداخت یک برند شخصی به شما می رود.

چگونه برند شخصی بسازیم

— در ابتدا از خود سوال کنید که انتظارتان از زندگی و خودتان چیست.

اگر چشم اندازتان را روشن کنید، دستیابی به آن به مراتب سهل تر خواهد بود. تنها نکته ی مهم این است که انتظارات تان را مبتنی بر واقعیات تعیین کنید و در هدف گذاری منحصر به فرد باشید.

— تغییر و تحولات تخصص و حرفه یک سبک زندگی است.

تغییر و تحول و تجدید نظر در راهبردها و روش ها نه یک مقصد بلکه، مسیری ادامه دار است. تغییر و تحول به موقع و انعطاف پذیری را چاشنی زندگی شخصی و حرفه ای خود کنید و از عینک تحول به وقایع اطراف خود نگاه کنید. قدرت فرصت یابی تنها یکی از هزاران ارمغان اندیشه ی متحول گرا است.

— اول آزمون مسیر بعد حرکت.

گاهی با دیدن، در باغ سبز به تصور آنکه می توان به دستاورد هایی بزرگتر دست یافت، بی گدار به آب می زنیم و وارد مسیری می شویم که نتیجه ی دلخواه ما را به بار نمی آورد . بدین رو، می بایست قبل از هر اقدام عملی با بهره گیری از تکنیک های اکتشافی مثل کارآموزی، کارورزی و داوطلب به کار شدن، بازار سنجی و … خلاصه ی کلام خاک بازار خوردن ابتدا شرایط را بسنجید و بعد رهسپار مسیر شوید.

— کشف دوباره ی خویشتن مسیری ممتد و رو به جلو است.

تفاوت شما می تواند وجوه تمایزتان باشد. برای مثال، کمپین های تبلیغات سیاسی را در نظر بگیرید، تک به تک کاندیداها را سبک و سنگین می کنند و آن ها را در ترازوی قیاس خود می گذارند. اینجاست که اهمیت وجوه تمایز و منحصر به فرد بودن روشن می شود.

در دنیای سرشار از گزینه های متعدد می بایست دست به دامان تفاوت ها شد.  همواره با نقاط قوت خود نشان دهید چرا گزینه ی برتر هستید.

— داستان برند خود را خلق کنید.

داستان گویی و شنیدن ماجراها فارغ از هر سن و سالی از جذابیت های بسیاری برخوردار است، حال اگر مردم داستان تجارب شخصی ما را بدانند چطور؟ دیدگاه عمده آن است که داستان سرایی میزان همدلی مردم( مشتری) را با برند شخصی ما ارتقا می دهد و پیوندهای عاطفی میان آن و برند ما را مستحکم تر می سازد.

— به صورت متمرکز مهارت آموزی کنید.

مهارت هایی را بیاموزید که متناسب با چشم اندازتان هستند و دارای نتایج عملیاتی می باشند، فراموش نکنید که یادگیری گران است، اما گرانتر از آن نیاموختن است.  پراکنده آموزی و آموختن مهارت های جسته و گریخته و نامرتبط، تنها موجب سردرگمی شما می شود و بردانش و قابلیت هایتان چیزی نمی افزاید.

— محتوا تولید کنید.

محتوای مناسب در واقع به عنوان تریبون برند شخصی ما به شمار می رود و انتشار این محتوا و پیام های برند ما را به دنیا مخابره می کند. محتوای مناسب نمودی از شخصیت برند ما است و گفتمان برند شخصی افراد به شمار می رود.

— حتی قبل از نیاز، برای برقراری روابط و مناسبات اقدام کنید.

ارتباط سازی را به عنوان یک عادت و نه کاری از سر وظیفه و یا اجبار تبدیل کنید. همواره از قبل شبکه ی ارتباطات خود را گسترش دهید.

— خود را در جایگاه مطلوب قرار دهید.

ساختن برند فرایندی زمان بر است، بدین رو برای رسیدن به نقطه ی مطلوب باید صبر و استقامت پیشه کنید.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

شرایط عمومی مناقصات

شرایط عمومی مناقصات

تعاریف در شرایط عمومی مناقصات آشنایی با دنیای واژگان و اصلاحاتی که در دنیای کسب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *