صفحه نخست / مقالات / راهنمای کسب و کار موفق / شکست بهترین درس در کسب درآمد
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

شکست بهترین درس در کسب درآمد

بعضی از مردم خیال می کنند؛ تاکید می کنیم که خیال می کنند همه چیز بر علیه آنها دست به دست هم داده اند تا به شکست برسند. این یک توهم محض است. شکست همان چیزی است که به دنبالش هستند. و برای رسیدن به آن، تمام نیرو و قدرت خود را گذاشته اند. یعنی همان – قانون جذب – آنها را به شکست می رساند. چون نمی دانند چه می خواهند، به طور مداوم و ناخودآگاه به شکست می رسند. کائنات هم آن را به شکل احترام آمیز و کامل تقدیم آنها می کند.

می دانید پس از این جریان چه پیش می آید؟ فرد شروع به بهانه جویی می کند که اگر این گونه بود.. اگر آن طور بود.. اگر آن پول را داشتم.. اگر به جای آن آدم بودم….

همه ی ما از این دست بهانه جویی ها در زندگی مان خیلی داریم. این ها دریچه ی ورود شکست به زندگی، کسب و کار، تحصیل و… هستند.

بهتر است قبل از اینکه زندگی به ما درس عبرت بدهد، خودمان از شکست هایمان درس عبرت بگیریم. خودمان تابلوی ایست را روبروی دریچه ی شکست بکوبیم! STOP

حالا وقتش است که درس بزرگ را خوب نگاه کنیم. درس عبرت، شکست شماست.

ادب از که آموختی؟ از بی ادبان.

این همان مَثل قدیمی است که به ما گوش زد می کند از بدی ها درس بگیریم. برای بهتر بودن. عالی بودن.

برای شروع پس از کوبیدن تابلوی ایست به دریچه ی ورد شکست!!! شروع به مطالعه ی علت و ریشه های شکست کنید. برای بهتر فهمیدن ریشه های شکست از دیگران که در کار خود موفق نبوده اند هم استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید تمرکز بر علت یابی و ریشه یابی شکست ها خیلی اغوا کننده است. ممکن است ما را در تله ای گرفتار کند که بسیار جذاب است. مطالعه اینکه فلانی در کسب و کارش گونه ای عمل کرده که این طور شده، ممکن است شما را در خود غرق کند. شما خودتان را به جای او بگذارید. حواستان باشد این ها ترفندهای همان شکست است که سعی می کند از دریچه ی دیگری وارد شود. شکست را دست کم نگیرید. اما به او اجازه مانور و ابراز وجود هم ندهید. تابلوی ایست را همواره در دست داشته باشید و بر درِ هر تفکر منفی بکوبید.

دیگر وقت آن است حرکتی داشته باشید.

نگاه تان را تغییر دهید. این چرخش نگاه و تغییر تفکر سخت است. مبحث آن خیلی طولانی است. اما قبل از ارائه ی پیشنهادات خود در این باره، قدری نفس بکشید.

آرام باشید. به پیاده روی بروید. قدم بزنید. افکارتان را جمع بندی کنید. حتی افکار منفی تان را بپذیرید.

زمانی که به قدم زدن رفته اید تکه ای کاغذ بزرگ با خود همراه ببرید. تمام چیزهایی که به ذهن تان می رسد را روی آن بنویسید. علت شکست خود. علت شکست فلان شخص. علت ترک فلان کار و…

اینها یادداشت های مخفی شما هستند. به کسی آنها را نشان ندهید.

ما در کنار شما هستیم تا با هم از شکست درس عبرت بگیریم برای رسیدن به یک کسب و کار موفق با درآمد مناسب.

اما قبل از هر چیز می خواهم این نوید را به شما بدهم. همین که به بهتر شدن فکر می کنید؛ یعنی شما آماده و پذیراِی موفقیت هستید. تنها باید برای ورود این اتفاق خوب در زندگی تان، کوچه و خیابان فکرتان را پاکیزه و چراغانی کنید…

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

سرمایه گذاری

تفاوت سرمایه با سرمایه گذاری چیست؟

تفاوت سرمایه با سرمایه گذاری چیست ؟ سرمایه به زبان ساده آورده صاحبان سهام (شرکا) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *