صفحه نخست / مقالات / روانشناسی سازمانی / انگیزشی / هفت مهارت پولی افراد موفق
کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

هفت مهارت پولی افراد موفق

چرا برخی افراد در طول عمر خود ده برابر بیشتر از ما پول در می آورند؟

آیا آنان ده برابر بیشتر از ما کار می کنند؟

آیا ده برابر باهوش تر از ما هستند؟

البته که نه. افراد ثروتمند به خوبی از هفت مهارت پولی زیر برخوردارند، مهارت هایی که هر کسی می تواند بیاموزد.

  • مهارت پولی شماره یک:ارزش. آنان هر یک دلار خود را مانند بذر پول می دانند و برای آن ارزش قایلند. درست ماننده میوه ی کوچک بلوط که توانایی تبدیل شدن به یک درخت بزرگ بلوط را دارد، هر یک دلار نیز می تواند به درختی تنومند از پول تبدیل شود. اگر میوه ی بلوطی را از بین ببرید، درخت بلوط درون آن نیز می میرد. پول نیز همین طور است . ثروتمندان می دانند با جمع کردن روزانه یک دلار، می توان میلیون ها دلار به دست آورد. از این رو هیچ پولی را بی دلیل خرج نمی کنند.

 

  • مهارت پولی شماره دو: کنترل. آنان هر پنی از پولشان را تحت کنترل خود دارند. افراد موفق هنگام خرید، کارهای اضافه ی دیگری هم انجام می دهند: (۱) چیزی را می خرند که ارزش داشته باشد،(۲) هنگام خرید انتظار تخفیف دارند، (۳) کاغذ خرید را کنترل می کنند تا اشتباهی رخ نداده باشد،(۴) به مسایل مالیاتی کالایی که می خرند توجه می کنند (البته این مسئله فعلا در بازار ایران صدق نمی کند یا حداقل کمتر دیده می شود و یا در سطح کلان بیشتر دیده می شود)، (۵) دسته چک خود را همواره کنترل می کنندو (۶) رسیدها و فاکتورهارا نگه می دارند. همهی این کارها تنها چند دقیقه وقت می گیرد اما آرامش مالی دراز مدتی به همراه دارد.

 

  • مهارت پولی شماره سه: پس انداز: افراد ثروتمند دوست دارند عاقلانه خرج کنندتا بتوانند پلشان را پس انداز کنند. به علاوه، آنان ده درصد از درآمد خود را پس انداز می کنند.

 

  • مهارت پولی شماره چهار: سرمایه گذاری. آنان برنامه ای مشخص برای سرمایه گذاری پولشان دارند. می توانید از یک مشاور مالی قابل اعتماد برای سرمایه گذاری پول خود مشورت بگیرید.

 

  • مهارت پولی شماره پنج: درآمد. آنان به غیر از شغل اصلی خود، از چندین راه کسب درآمد می کنند.

 

  • مهارت پولی شماره شش: محافظت. آنان از طریق راه های قانونی مانند ثبت شرکت، اموال خود را حفظ می کنند. امکان ندارد بخواهید مانند میلونرها زندگی کنید، اما اموال ناچیزی به اسم خودتان داشته باشید.

 

  • مهارت پولی شماره هفت: سهیم کردن. آنان بسیار سخاوتمند هستند و دست کم ده درصد از درآمد خود را می بخشند. راز این حقیقت در این است که بخشیدن باعث چند برابر شدن دارایی می شود. درخت پول بکارید تا پس از شما دیگران از  میوه ی آن بهره ببرند. این موفقیت حقیقی است.

 

 

منبع: کتاب میلیونر یک دقیقه ای

انشارات نسل نو اندیش

نظر شما در مورد این هفت مهارت چیست؟ منتظر دیدگاه شما هستیم.

کتاب فرمول پی (π) (نسخه چاپی)

درباره علیرضا جعفری

علیرضا جعفری
علیرضا جعفری موسس وب سایت کسب و کار شما و مدرس و مشاوره در زمینه راه اندازی و بهبود عملکرد کسب و کار

همچنین بررسی کنید.

قدرت کلام

قدرت کلام

 قدرت کلام چگونه فکر و ذهن شفابخش می شود؟ در وجود هر یک از ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *